Rubriky:

Kontinentální liga

Hokejisté Slovanu letěli do Ruska vládním speciálem. Českého dopravce už nechtějí

13. února 2013 11:26 - Bratislava

Nováček Kontinentální hokejové ligy (KHL) Slovan Bratislava před koncem sezóny přestal využívat služby české letecké společnosti Holidays Czech Airlines a na let do Moskvy využil vládní speciál Tu154M. Slovan ve středu nastoupí proti moskevskému Spartaku a v případě tříbodového vítězství si už dnes může pojistit účast v play off.

 

Vít Šimánek, ČTK

Vedení Slovanu nebylo spokojené se službami české letecké společnosti, protože jejich letadlo mělo opakovaně zpoždění a hokejisté museli na letištích čekat. Společnost totiž upřednostnila odvoz hokejistů Lva Praha. „Ukončili jsme spolupráci. Na poslední výjezd a na případná utkání play off využijeme slovenský vládní speciál. Od nového ročníku si zvolíme jinou leteckou společnost, ale určitě ne tu, která bude vozit i pražský klub," uvedl generální manažer Slovanu Maroš Krajči.

Vládní speciál chce Slovan Bratislava využít také při letech na dvě poslední utkání základní části do Doněcku a do Rigy. Deník Sme uvedl, že využití speciálu schválil ministr vnitra Robert Kaliňák. Ministr v tom nevidí nic zvláštního a uvedl, že vládní speciál pronajímají, pokud nejsou naplánované jiné cesty, které souvisí s jeho základní funkcí. „Je to standardní věc v případě, že nás o to sportovní kluby nebo sportovní federace požádají," dodal Kaliňák.

V roce 2011 si vládní speciál pronajal například fotbalový klub Slovan Bratislava při letech do Kazachstánu, Itálie a Španělska. V roce 2012 letěli vládním speciálem do Ruska představitelé Slovenského svazu ledního hokeje a hokejisté Slovanu do Švédska.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..