Rubriky:

Kontinentální liga

Lukašenko uvažuje o odchodu Dinama Minsk z KHL

22. února 2013 18:27 - Minsk

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko je rozladěn z výsledků běloruského hokeje a prohlásil, řešením pro budoucnost může být i odchod Dinama Minsk z Kontinentální ligy. V minulých týdnech totiž běloruská reprezentace nezvládla kvalifikaci na olympijské hry v Soči v roce 2014 a Dinamo se nedostalo do play off.

 

hcdinamo.org

Podle Lukašenka je v KHL náročné cestování a hokejisté pak nemají čas na lepší trénink. "Dinamo musí z Minsku létat do vzdálených zemí. Do Chabarovsku, na Kolymu a Čukotku. Dva dny létají tam a zpět, žádný trénink a odpočinek. KHL by se měla rozdělit na skupiny před Uralem a za Uralem. Jako je NHL rozdělená na konference," citovala ruská média Lukašenka.

V KHL spolu hrají kluby každý s každým jednou doma a jednou venku (navíc s jedním blízkým rivalem ještě jednou doma a venku) bez ohledu na zařazení do Východní a Západní konference. Až v play off hrají mezi sebou jen kluby ze stejné konference a vítězové se pak utkají ve finále.

Lukašenko by tak raději uvítal, kdyby se vytvořila nová evropská mezinárodní liga. "Rusové by hráli v KHL společně s kluby s Kazachstánu a Ukrajiny. Ale zbytek Evropy by měl hrát svou ligu. Náš klub by létal třeba do Berlína a ještě týž den by se mohl vrátit domů," myslí si běloruský prezident.

Stojí to za 24 miliónů dolarů

Podle Lukašenka je možná také třetí varianta. "Můžeme se vzdát účasti v KHL, neutrácet za to 24 miliónů dolarů a investovat peníze do hokeje u nás," podotkl Lukašenko.

Vedle výsledků Dinama jej rozladila nedávná kvalifikace ZOH v dánském Vojensku, kde Bělorusové skončili druzí za Slovinskem. "Je to ostuda, prohráli jsme se Slovinskem, které má v celé zemi 700 registrovaných hokejistů," dodal Lukašenko, jenž chce budoucnost Dinama řešit s ministrem sportu.

Bělorusko bude za rok poprvé hostit mistrovství světa, přestože se ve světě protestuje proti pořadatelství v této autoritářské zemi kvůli porušování lidských práv.

Minsk je ale suverénně nejvíce navštěvovaným klukem KHL, v této sezóně měl průměr 14 299 diváků na zápas. "Tyto informace my komentovat nebudeme," reagoval na možnost odchodu Dinama z KHL tiskový mluvčí klubu Roman Strongin. V Minsku působí také tři čeští hokejisté - obránce Lukáš Krajíček a útočníci Zbyněk Irgl a Libor Pivko - a jako konzultant trenérů také Marek Sýkora.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..