Magnitogorsk - Ufa 0:2Stav série 3:4Blaťák přispěl přihrávkou na vítězný gól k postupu Ufy

Moskva

Český hokejový obránce Miroslav Blaťák se podílel asistencí na vítězném gólu Ufy v Magnitogorsku v rozhodujícím sedmém duelu osmifinále KHL. Salavat Julajev na ledě Metallurgu vyhrál 2:0 a zajistil si postup do čtvrtfinále.

Hokejisté Ufy Miroslav Blaťák (vlevo) a Viktor Kozlov

Blaťák nahozením od modré čáry přispěl ke gólu Nikity Filatova, jenž ve 29. minutě otevřel skóre. Minutu před koncem třetí třetiny pak vítězství a postup Ufy pojistil střelou do prázdné branky při power play Magnitogorsku Alexej Kajgorodov.

Salavat Julajev, vítěz Gagarinova poháru z roku 2011, se ve čtvrtfinále utká s Kazaní. Druhou dvojici ve Východní konferenci tvoří týmy Omsku a Čeljabinsku, které dnes zvládly své domácí sedmé duely proti Novosibirsku a Astaně.

V Západní konferenci byly už dříve známy páry Petrohrad - Čerepovec a CSKA Moskva - Dynamo Moskva.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:
Východní konference - 7. zápasy:
Omsk - Novosibirsk 2:0, konečný stav série 4:3, Čeljabinsk - Astana 5:3, konečný stav série 4:3, Magnitogorsk - Ufa 0:2 (Blaťák 0+1), konečný stav série 3:4.