Rubriky:

Kontinentální liga

Slovenské firmy chtějí vymáhat dluhy Lva Poprad po pražském Lvu

11. března 2013 10:32 - Bratislava

Slovenští podnikatelé chtějí od hokejového klubu Lev Praha vymáhat dluhy, které po sobě zanechal v minulém ročníku Kontinentální hokejové ligy Lev Poprad. Napsal to v pondělí slovenský list Hospodárske noviny (HN). Právě pražský tým nahradil v KHL popradský klub, spojitost s ním ale odmítá.

Žalobu na Lva Praha připravuje podle HN skupina podnikatelů, kterým popradský Lev neproplatil faktury. Firmy tak zareagovaly na nedávné oznámení šéfa KHL Alexandra Medveděva, že dluhy Lva Poprad byly vyrovnány. List napsal, že peníze dostali jen hráči a realizační tým klubu, který odehrál v KHL jedinou sezónu.

"Jen já tam mám stále 145 000 eur (3,7 miliónu korun) a vím o dalších poškozených subjektech," řekl šéf společnosti MK Sports Alexander Máteffy, která dodává sportovní výstroj. "Když se hráčům musely doplatit peníze, protože existuje kontinuita fungování klubů, jak je možné, že ostatní věřitelé zůstali 'na suchu'?" uvedl Marián Zima, ředitel vydavatelství Šport Press, které je také věřitelem popradského klubu.

Nováček letošního ročníku KHL se od Lva Poprad stejně jako v minulosti distancoval. "HC Lev Praha a HC Lev Poprad nemají nic společného," uvedl mluvčí pražského Lva Jan Rachota.

Lev Poprad skončil v konkurzu, ve kterém dosud více než osm desítek věřitelů přihlásilo pohledávky za 6,5 miliónu eur (165 miliónů korun). Majetek klubu, jenž byl ohodnocen předběžně na 1,5 miliónu eur, tak na pokrytí dluhů stačit nebude.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..