Dynamo - Petrohrad 4:2Stav série 3:0Kvapil se asistencí podílel na obratu hokejistů Dynama Moskva

Moskva

Hokejisté Dynama Moskva porazili ve třetím semifinále KHL Petrohrad 4:2 a při vedení 3:0 na zápasy jim jedno vítězství chybí k opětovnému postupu do finále. Na obratu obhájců titulu v dnešním utkání se podílel jednou asistencí Marek Kvapil.

Marek Kvapil pomohl Dynamu k výhře nad Petrohradem.

Nejlepší tým základní části Petrohrad prohrál s Dynamem oba domácí zápasy, ale dnes měl dvě třetiny navrch. Do třetí části šel SKA s vedením 2:0, o které se postarali brankami Tichonov a Martensson.

Domácí však hned po 16 sekundách poslední třetiny snížili díky gólu slovenského obránce Graňáka. Bývalému hráči pražské Slavie přihrál do ideální pozice Gorovikov, k němuž se odrazil puk vyražený gólmanem Ježovem po tvrdé Kvapilově střele od modré.

Dynamo snížení povzbudilo a ještě před polovinou třetí části vyrovnal Cvetkov. Když už se schylovalo k prodloužení, překonal Ježova sedm sekund před třetí sirénou Kasjančuk a výhru ještě stihl zpečetit do prázdné branky Babenko.

Čtvrtý zápas se hraje ve středu opět v Moskvě.