Dynamo - Petrohrad 2:6Petrohrad porazil Dynamo a v KHL odvrátil vyřazení

Moskva

Hokejisté Petrohradu udrželi naději na postup do finále Kontinentální ligy. Ve čtvrtém semifinálovém utkání s obhájci titulu z Dynama Moskva zvítězili na soupeřově ledě vysoko 6:2 a snížili stav série na 1:3. První gól domácího týmu vstřelil český útočník Marek Kvapil po přihrávce krajana Jakuba Petružálka.

Jakub Petružálek (na snímku) si v utkání proti Petrohradu připsal jednu asistenci, porážce Dynama Moskva ale nezabránil.

Nejlepší tým základní části Petrohrad, který v úterý v Moskvě promarnil dvougólový náskok a prohrál 2:4, tentokrát Dynamu oplatil stejnou mincí. Domácí v úvodu druhé třetiny vedli 2:0, ale soupeř pak skóroval třikrát během pěti minut a v třetí části přidal ještě další tři branky.

V utkání Čeljabinsku s Kazaní se hrálo téměř 99 minut čistého času. Až v závěru druhého prodloužení vstřelil jediný gól zápasu domácí Glinkin a zajistil Traktoru první semifinálové vítězství. Čeljabinsk tak v sérii snížil na 1:2.

Semifinále play off Kontinentální hokejové ligy:
Východní konference - 3. zápas:
Čeljabinsk - Kazaň 1:0 v druhém prodl., stav série 1:2.
Západní konference - 4. zápas:
Dynamo Moskva - Petrohrad 2:6 (za domácí Kvapil 1+0, Petružálek 0+1), stav série 3:1.