Čeljabinsk - Dynamo 0:1Stav série 1:3Petružálek znovu řádil, jediným gólem přiblížil Dynamo k titulu v KHL

Čeljabinsk

Gól českého útočníka Jakuba Petružálka rozhodl čtvrté utkání finále Kontinentální hokejové ligy mezi domácím Čeljabinskem a Dynamem Moskva. Tým z ruské metropole zvítězil 1:0, ujal se vedení v sérii 3:1 a jediná výhra jej dělí od obhajoby titulu. Ve finále poprvé neplatilo pravidlo o domácí neporazitelnosti.

Český hokejista Jakub Petružálek (druhý zleva) se raduje ze svého gólu ve finále play off KHL proti Čeljabinsku.

Rozhodující akce se odehrála v závěru druhé třetiny. Petružálek minutu a půl před sirénou šikovně tečoval nahození krajana Marka Kvapila a vstřelil ve finálové sérii svůj druhý gól, v play off už osmý. Druhým hrdinou Dynama byl gólman Aleksandr Jerjomenko, který ve vyřazovacích bojích o Gagarinův pohár vychytal třetí čisté konto.

Páté finálové utkání se bude hrát v pondělí v Moskvě.

Finále play off Kontinentální hokejové ligy - 4. zápas:
Traktor Čeljabinsk - Dynamo Moskva 0:1 (Petružálek 1+0, Kvapil 0+1), stav série 1:3.