Rubriky:

Kontinentální liga

Hokejisté Lva vstoupí do přípravy se značně obměněným kádrem

10. července 2013 19:56 - Praha

Se značně obměněným kádrem vstoupí ve čtvrtek do přípravy na svou druhou sezónu v Kontinentální lize hokejisté Lva Praha. Kouč Václav Sýkora bude mít k dispozici devětadvacetičlenný kádr, ve kterém bude hned třináct nových hráčů.

 

Petr Horník, Právo

Lev sice dokázal ve své premiérové sezóně v KHL splnit základní cíl v podobě postupu do play off. V něm ale Pražané nestačili hned v úvodním kole na CSKA Moskva a vedení klubu se rozhodlo následně udělat velké změny v týmu. Ty již neřídil generální manažer Normunds Sejejs, který v klubu skončil.

Sýkora, který tým nově povede s asistenty Janem Votrubou a Ivanem Zanattou, bude mít k dispozici zcela novou brankářskou trojici. Místo Tomáše Pöpperleho, který se vrátil do Sparty, bude spoléhat na finské duo Petri Vehanen - Atte Engren, Seveřanům bude sekundovat dvacetiletý český talent Jan Lukáš.

V obraně zůstala trojice českých reprezentantů Jakub Krejčík, Jakub Nakládal, Ondřej Němec, které doplnil Martin Ševc, ale také Kanaďané Marc-André Gragnani, Spencer Humphries nebo Fin Topi Jaakola. Do útoku přišli Tomáš Kubalík, Petr Tatíček, Švédové Calle Ridderwall a Martin Thörnberg či Kanaďan Justin Azevedo. Kapitánem by měl být i nadále Jiří Novotný.

I nadále platí, že čeští hráči budou mít v kádru, který se ale může ještě zúžit, převahu. Početná ale bude severská skupina, na soupisce je aktuálně devět hokejistů z Finska a ze Švédska. Naopak k týmu skončila většina slovenských hráčů. Zatímco v uplynulé sezóně se v dresu Lva představilo osm Slováků, momentálně jsou na soupisce jen Juraj Mikuš a Lukáš Cingel.

Aktuální složený týmu HC Lev:
Brankáři:
Petri Vehanen
Atte Engren
Jan Lukáš
Obránci:
Jakub Krejčík
Jakub Nakládal
Ondřej Němec
Martin Ševc
Marc-André Gragnani
Spencer Humphries
Nathan Oystrick
Topi Jaakola
Mikko Mäenpää
Juraj Mikuš
Mathias Porseland
Útočníci:
Michal Birner
Tomáš Kubalík
Jiří Novotný
Tomáš Rachůnek
Michal Řepík
Jiří Sekáč
Petr Tatíček
Petr Vrána
Nicklas Danielsson
Calle Ridderwall
Martin Thörnberg
Justin Azevedo
Erik Christensen
Lukáš Cingel
Teemu Ramstedt
ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..