Rubriky:

Kontinentální liga

Zběh Kovalčuk se upsal Petrohradu na čtyři roky

15. července 2013 11:12 - Petrohrad
(Aktualizováno: 15. července 2013 11:51)

Hokejový útočník Ilja Kovalčuk, který minulý týden nečekaně ukončil angažmá v New Jersey Devils, podepsal čtyřletý kontrakt s ruským Petrohradem. Za SKA hrál už minulou sezónu během výluky v NHL, v 36 zápasech nasbíral 42 bodů za 18 gólů a 24 asistencí. Finanční podmínky klub nezveřejnil.

 

Petr Horník, Právo

Svým zběhnutím ze zámořské ligy vyvolal Kovalčuk bouřlivou reakci. Například jeho spoluhráče Patrika Eliáše šokoval způsob, jak třicetiletý Rus ukončil i přes platnou lukrativní smlouvu s New Jersey zámořskou kariéru a vrátil se domů.

"Za osmnáct let v NHL jsem něco podobného neviděl," řekl útočník Ďáblů.  "Není pochyb, že to bude mít vliv na tým... Loni jsme ztratili Zacha (Pariseho), teď Kovyho. Bude zajímavé, jak se s tím majitelé vyrovnají," dodal český reprezentant.

Zároveň uvedl, že si umí v týmu představit Jaromíra Jágra, který po odchodu z Bostonu stále čeká na nabídky od klubů.

Kovalčuk před třemi roky podepsal s Jersey smlouvu na patnáct let s celkovým platem 100 miliónů dolarů. Do vypršení kontraktu tak měl ještě dostat 77 miliónů. V Petrohradu bude spoluhráčem českého útočníka Romana Červenky, který do SKA zamířil v květnu po odchodu z Calgary.

ras, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..