Slavia - Lev 3:1Generálka na KHL hokejistům Lva Praha nevyšla

Hokejisté Lva Praha v generálce na nový ročník Kontinentální ligy prohráli na ledě extraligové Slavie 1:3. Lva čeká v neděli vstup do soutěže na ledě Donbassu Doněck. Slavia ještě sehraje v pátek přípravný duel s prvoligovým Ústím nad Labem a sezonu v nejvyšší soutěži načne o týden později na ledě Kladna.

Útočník Slavie Vladimír Růžička střílí gól brankáři Lva Praha Petri Vehanenovi.

Lev nastoupil i s nejčerstvější akvizicí, útočníkem Jakubem Klepišem, který se nedočkal smlouvy v NHL a rozhodl se pokračovat v dresu českého účastníka KHL.

Do vedení se dostala 31 vteřin před koncem úvodní třetiny Slavia, když využil přesilovku pěti proti třem Bednář. Ve 26. minutě zvýšil rovněž v početní výhodě kanadský obránce Wharton.

Za Lva zkorigoval stav 26 sekund před koncem druhého dějství Švéd Ridderwall. V závěru dovršil výsledek znovu Bednář, který při power play Lva umocněné přesilovkou po vyloučení Šticha na pět minut a do konce utkání trefil prázdnou branku.