Záhřeb - Lev 1:3Lev v Záhřebu odčinil porážku z Doněcku a z ledu nováčka veze první výhru

38. Christensen 0 : 1
46. Willsie 1 : 1
48. Kapanen 1 : 2
51. Kubalík 1 : 3

Záhřeb

Hokejisté pražského Lva ve druhém venkovním zápasu v novém ročníku Kontinentální ligy uspěli. Svěřenci trenéra Václava Sýkory zvítězili na ledě nováčka soutěže Medveščaku Záhřeb po trefách Christensena, Kapanena a Kubalíka 3:1, připsali si první výhru v soutěži a odčinili prohru z úvodního nedělního duelu v Doněcku.

Hokejisté Lva se radují z branky - ilustrační foto.

Oproti úvodnímu utkání v Doněcku nastoupili Pražané s pozměněnou sestavou, do níž kromě jiných naskočil útočník Klepiš, jemuž nevyšlo zamýšlené angažmá v zámoří a před týdnem se nakonec dohodl na nové roční smlouvě s vedením jediného českého zástupce v KHL.

V první větší příležitosti ztroskotal domácí Kane na brankáři Vehanenovi. Oba týmy si pak vyzkoušely hru v početní výhodě, ale bez úspěchu. V polovině 17. minuty uháněl Christensen zcela sám proti Brustovi, ani strážce domácí branky se ale nenechal zahanbit a uhájil bezbrankový stav.

Stejně výtečně si vedl Brust i před polovinou zápasu, kdy si poradil s přečíslením Řepíka s Birnerem. Poté se znovu vyznamenal Vehanen. Ve 38. minutě už přišel první gólový zápis, o nějž se postaral po Ševcově povedené nahrávce Christensen.

V úvodu třetí třetiny mohl zvýšit Birner, jenže nedal. O chvilku později pykal za svůj prohřešek proti pravidlům Thörnberg a Willsie toho využil k vyrovnání. Medveščak se ale těšil ze srovnání kroku pouze necelé tři minuty a Kapanen vrátil vedení na stranu Pražanů, které krátce poté navýšil Kubalík.

Kontinentální hokejová liga:
KHL Medveščak Záhřeb - Lev Praha 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 46. Willsie (Foster) - 38. Christensen (Ševc), 48. Kapanen (O'Byrne, Oystrick), 51. Kubalík (Ridderwall). Rozhodčí: Kulakov, Ravodin - Birin, Šeljanin. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Diváci: 6300.
Záhřeb: Brust - Popovic, Foster, Montador, Letang, Švarný, Katic - Walker, Murray, Jessiman - Linglet, Vesce, Willsie - Cheechoo, Murley, Thomas - Koren, Bjorkstrand, Kane - Perkovich. Trenér: Mark French.
Lev: Vehanen - Oystrick, O'Byrne, Ševc, Jaakola, Gragnani, Němec, Humphries - Danielsson, Kapanen, Klepiš - Birner, Vrána, Řepík - Ridderwall, Christensen, Kubalík - Sekáč, Zackrisson, Thörnberg - (Matai). Trenér: Václav Sýkora.
Výsledky dalších úterních zápasů KHL:
Omsk - Čerepovec 4:3 po sam. náj.
Chanty-Mansijsk - Petrohrad 1:5 (za hosty Červenka 1+0)
Jekatěrinburg - Atlant Mytišči 3:2 po sam. náj.
Barys Astana - Jaroslavl 5:3
Kazaň - Čeljabinsk 3:2 v prodl. (za hosty Bulis 0+1)
Nižnij Novgorod - Magnitogorsk 5:0
Viťaz Podolsk - Nižněkamsk 1:0
Dynamo Moskva - Ufa 4:1 (za domácí Kvapil 0+2, Novák 0+1)
Spartak Moskva - Dinamo Riga 1:3
Doněck - CSKA Moskva 1:4 (za domácí Kašpar 1+0)

6 Slovan 54 120 : 160 67
7 Minsk 54 102 : 161 53