Lev - Kazaň 1:2Lev i přes drtivý závěr těsně podlehl Kazani. A přišel o domácí neporazitelnost

8. Pesonen 0 : 1
32. Pesonen 0 : 2
42. Danielsson 1 : 2

Hokejisté pražského Lva poprvé v sezóně Kontinentální hokejové ligy prohráli doma, když v Tipsport Areně podlehli silné Kazani 1:2. Svěřenci trenéra Sýkory prohrávali po dvou gólech Janneho Pesonena 0:2, ve třetí třetině ale po trefě Švéda Nicklase Danielssona snížili a s blížícím se závěrem si vytvořili drtivý tlak. Jenže na vytoužené vyrovnání český tým nedosáhl. Další zápas čeká českého zástupce v KHL v pátek na ledě Novokuzněcku.

Janne Pesonen z AK BARS Kazaň (třetí zleva) přijímá gratulaci ke gólu od spoluhráčů. Na ledě Martin Ševc z HC Lev Praha.

Oba týmy hrály od začátku aktivně a v největší šanci se ocitl ve třetí minutě kapitán Lva Novotný, jehož střelu z mezikruží kryl Barulin. Kazaň se pak ubránila při trestu Obuchova a sama při vyloučení Sekáče otevřela skóre, když po Těreščenkově akci zakončil do odkryté branky Pesonen.

Lev mohl odpovědět v 16. minutě, kdy Cingel vyřešil přečíslení dvou na jednoho střelou a hostující gólman zasáhl lapačkou. Na druhé straně přestřelil český krajánek Vincour. Před pauzou po přečíslení vyzval Burmistrov Stapletona, který ztroskotal na Vehanenově betonu.

Blízko vyrovnání byl Lev ve 24. minutě, kdy Němcova střela propadla Barulinovi za záda, ale puk za brankovou čáru nezamířil. Pražané pokračovali v náporu, nedokázali se však prosadit. Na druhé straně při Ševcově vyloučení pálil nebezpečně Kornějev.

Ve 32. minutě dali Ak Bars domácím další lekci z produktivity. Těreščenkovu střílenou přihrávku usměrnil do sítě znovu Pesonen. Lev se nadále pral s defenzivou soupeře, který chodil do nebezpečných brejků. Hattrick se pokoušel dovršit Pesonen a Vehanena prověřil i Burmistrov. Za domácí se zkoušel prosadit bekhendem Cingel a po průniku Novotný.

Lev se dočkal po 90 vteřinách třetí třetiny. Danielsson si ve středním pásmu zpracoval v jízdě ideálně Thörnbergovu přihrávku, oklamal tím beka Medveděva a tvrdou ránou sebral Barulinovi nulu. Další možnosti měli Novotný a Zackrisson. V čase 55:23 byl vyloučen Panin za faul na Vránu na pět minut a do konce utkání, ale Lev dlouhou přesilovku v závěru umocněnou power play nezužitkoval. Připsal si třetí porážku v osmém utkání ročníku.

Slovan v poslední třetině čtyřikrát inkasoval a podlehl Dynamu

Během necelých dvou minut v úvodu třetí třetiny přišli hokejisté Slovanu Bratislava o dvoubrankový náskok a nakonec podlehli úřadujícímu šampiónovi KHL Dynamu Moskva 4:5. Slovenskému týmu nepomohly ani góly Tomáše Mojžíše a Michala Vondrky, po kterých vedl 2:0.

Do poslední třetiny šel Slovan s vedením 3:1, ale pak k nelibosti deseti tisíc diváků čtyřikrát inkasoval. Svěřencům českého kouče Rostislava Čady se nepovedlo navázat na sobotní výhru nad Kazaní a z posledních čtyř zápasů potřetí prohráli.

Stejnou bilanci z uplynulých čtyř duelů má i Dynamo. Dvojnásobný vítěz Gagarinova poháru ukončil sérii tří porážek, do níž spadá i sobotní prohra 1:2 v Praze na ledě Lva.

Dinamo Riga s Jakubem Sedláčkem v brance smazalo v domácím duelu s Torpedem Nižnij Novgorod dvougólové manko, ale 35 sekund před koncem třetí části inkasovalo rozhodující trefu na 2:3.

Kontinentální hokejová liga:
Lev Praha – Kazaň 1:2on-line
Branky a nahrávky: 42. Danielsson (Thörnberg) - 8. Pesonen (Těreščenko, Petrov), 32. Pesonen (Těreščenko). Rozhodčí: Odinš, Rönn - Metalnikov, Sirotkin. Vyloučení: 3:1, navíc Panin (Kazaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4944.
Lev Praha: Vehanen - O'Byrne, Oystrick, Nakládal, Ševc, Němec, Gragnani, Mikuš - Klepiš, Kapanen, Novotný - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner - Danielsson, Christensen, Cingel. Trenér: Václav Sýkora.
Kazaň: Barulin - Nikulin, Kornějev, Heshka, Medveděv, Zacharjuk, Jarullin, Panin - Pertov, Těreščenko, Pesonen - Varnakov, Burmistrov, Stapleton - Obuchov, Svitov, Lukojanov - Golubev, Tkačov, Vincour. Trenér: Valerij Bělov.
Ostatní úterní výsledky KHL:
Dinamo Riga - Nižnij Novgorod 2:3
Slovan Bratislava - Dynamo Moskva 4:5 (za domácí Mojžíš a Vondrka oba 1+1, Škoula 0+1).

6 Slovan 54 120 : 160 67
7 Minsk 54 102 : 161 53