Lev i přes drtivý závěr těsně podlehl Kazani. A přišel o domácí neporazitelnost

42. Danielsson 1:2
Záznam online reportáže »

23. září 2013 18:50 - Praha
(Aktualizováno: 23. září 2013 21:37)

Hokejisté pražského Lva poprvé v sezóně Kontinentální hokejové ligy prohráli doma, když v Tipsport Areně podlehli silné Kazani 1:2. Svěřenci trenéra Sýkory prohrávali po dvou gólech Janneho Pesonena 0:2, ve třetí třetině ale po trefě Švéda Nicklase Danielssona snížili a s blížícím se závěrem si vytvořili drtivý tlak. Jenže na vytoužené vyrovnání český tým nedosáhl. Další zápas čeká českého zástupce v KHL v pátek na ledě Novokuzněcku.

Michal Kamaryt, ČTK

Oba týmy hrály od začátku aktivně a v největší šanci se ocitl ve třetí minutě kapitán Lva Novotný, jehož střelu z mezikruží kryl Barulin. Kazaň se pak ubránila při trestu Obuchova a sama při vyloučení Sekáče otevřela skóre, když po Těreščenkově akci zakončil do odkryté branky Pesonen.

Lev mohl odpovědět v 16. minutě, kdy Cingel vyřešil přečíslení dvou na jednoho střelou a hostující gólman zasáhl lapačkou. Na druhé straně přestřelil český krajánek Vincour. Před pauzou po přečíslení vyzval Burmistrov Stapletona, který ztroskotal na Vehanenově betonu.

On-line z utkání Lev - Kazaň naleznete ZDE.

Blízko vyrovnání byl Lev ve 24. minutě, kdy Němcova střela propadla Barulinovi za záda, ale puk za brankovou čáru nezamířil. Pražané pokračovali v náporu, nedokázali se však prosadit. Na druhé straně při Ševcově vyloučení pálil nebezpečně Kornějev.

Ve 32. minutě dali Ak Bars domácím další lekci z produktivity. Těreščenkovu střílenou přihrávku usměrnil do sítě znovu Pesonen. Lev se nadále pral s defenzivou soupeře, který chodil do nebezpečných brejků. Hattrick se pokoušel dovršit Pesonen a Vehanena prověřil i Burmistrov. Za domácí se zkoušel prosadit bekhendem Cingel a po průniku Novotný.

Lev se dočkal po 90 vteřinách třetí třetiny. Danielsson si ve středním pásmu zpracoval v jízdě ideálně Thörnbergovu přihrávku, oklamal tím beka Medveděva a tvrdou ránou sebral Barulinovi nulu. Další možnosti měli Novotný a Zackrisson. V čase 55:23 byl vyloučen Panin za faul na Vránu na pět minut a do konce utkání, ale Lev dlouhou přesilovku v závěru umocněnou power play nezužitkoval. Připsal si třetí porážku v osmém utkání ročníku.

Slovan v poslední třetině čtyřikrát inkasoval a podlehl Dynamu

Během necelých dvou minut v úvodu třetí třetiny přišli hokejisté Slovanu Bratislava o dvoubrankový náskok a nakonec podlehli úřadujícímu šampiónovi KHL Dynamu Moskva 4:5. Slovenskému týmu nepomohly ani góly Tomáše Mojžíše a Michala Vondrky, po kterých vedl 2:0.

Do poslední třetiny šel Slovan s vedením 3:1, ale pak k nelibosti deseti tisíc diváků čtyřikrát inkasoval. Svěřencům českého kouče Rostislava Čady se nepovedlo navázat na sobotní výhru nad Kazaní a z posledních čtyř zápasů potřetí prohráli.

Stejnou bilanci z uplynulých čtyř duelů má i Dynamo. Dvojnásobný vítěz Gagarinova poháru ukončil sérii tří porážek, do níž spadá i sobotní prohra 1:2 v Praze na ledě Lva.

Dinamo Riga s Jakubem Sedláčkem v brance smazalo v domácím duelu s Torpedem Nižnij Novgorod dvougólové manko, ale 35 sekund před koncem třetí části inkasovalo rozhodující trefu na 2:3.

Kontinentální hokejová liga:
Lev Praha – Kazaň 1:2
on-line
Branky a nahrávky: 42. Danielsson (Thörnberg) - 8. Pesonen (Těreščenko, Petrov), 32. Pesonen (Těreščenko). Rozhodčí: Odinš, Rönn - Metalnikov, Sirotkin. Vyloučení: 3:1, navíc Panin (Kazaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4944.
Lev Praha: Vehanen - O'Byrne, Oystrick, Nakládal, Ševc, Němec, Gragnani, Mikuš - Klepiš, Kapanen, Novotný - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner - Danielsson, Christensen, Cingel. Trenér: Václav Sýkora.
Kazaň: Barulin - Nikulin, Kornějev, Heshka, Medveděv, Zacharjuk, Jarullin, Panin - Pertov, Těreščenko, Pesonen - Varnakov, Burmistrov, Stapleton - Obuchov, Svitov, Lukojanov - Golubev, Tkačov, Vincour. Trenér: Valerij Bělov.
Ostatní úterní výsledky KHL:
Dinamo Riga - Nižnij Novgorod 2:3
Slovan Bratislava - Dynamo Moskva 4:5 (za domácí Mojžíš a Vondrka oba 1+1, Škoula 0+1).

6 Slovan 54 120:160 67
7 Minsk 54 102:161 53