Petrohrad - Čerepovec 2:1Souboj českých brankářů v Petrohradu rozhodl i Červenkův gól

Petrohrad

Osmým gólem v sezoně útočník Roman Červenka položil základ k vítězství hokejistů Petrohradu nad Čerepovcem 2:1. Ze souboje českých brankářů v jediném dnešním utkání KHL tak vyšel vítězně Alexander Salák, kterému byla připsána asistence u Červenkovy branky. Salák i jeho protějšek Jakub Štěpánek čelili shodně 26 střelám.

Útočník Roman Červenka

Červenka otevřel skóre v 32. minutě, kdy ujel po pravé straně a překonal Štěpánka střelou nad rameno. Svou bilanci v sezoně vylepšil na 27 kanadských bodů a předstihl lídra týmového produktivity Ilju Kovalčuka, který dnes vyšel naprázdno.

Čerepovec se dočkal vyrovnání až v 55. minutě, kdy skóroval Anatolij Nikoncev i za přispění Petra Čáslavy. Rozhodnout se povedlo Petrohradu v 57. minutě ve vlastním oslabení, když si odpykávali trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Vadim Šipačov našel rozjetého Jevgenije Ketova, jenž udělal Štěpánkovi kličku do forhendu a rozjásal 12 tisíc fanoušků.

Petrohrad vede soutěž o dva body před Kazaní, která má zápas k dobru.