Magnitogorsk - Astana 3:4 SNKovář gólem osm sekund před koncem zajistil Magnitogorsku bod

Moskva

Hokejový útočník Jan Kovář z Magnitogorsku dnes v KHL zajistil gólem osm sekund před koncem třetí třetiny alespoň bod v duelu s Astanou. Metallurg následně utkání prohrál 3:4 po samostatných nájezdech.

Hokejový útočník Jan Kovář

Český reprezentant Kovář vyrovnal na 3:3 v power play po ideální přihrávce Sergeje Mozjakina, jenž ho našel volného na levém křídle. Kovář propasíroval puk za gólmana Ahonena a jedenáctým gólem v sezoně poslal zápas do prodloužení.

V něm branka nepadla a rozhodnout musely samostatné nájezdy. Zahájil je Kovář, ale tentokrát Ahonena nepřekonal. Jediným úspěšným střelcem byl hostující Roman Starčenko a Magnitogorsk prohrál čtvrtý zápas po sobě.

Kovář si jubilejním čtyřicátým bodem v ročníku upevnil pozici nejproduktivnějšího Čecha v KHL a třetího nejproduktivnějšího hráče vůbec. Zároveň je suverénním lídrem pořadí nahrávačů.

Vítězství dnes vychytal jeho starší bratr Jakub v brance Jekatěrinburgu, jenž 30 úspěšnými zákroky pomohl k výhře Avtomobilistu 3:1 v Ufě.