Chanty-Mansijsk - Chabarovsk 2:3Petružálek ukončil v KHL střelecký půst vítězným gólem

Hokejový útočník Jakub Petružálek z Chabarovsku ukončil po sedmi zápasech KHL svou sérii bez gólu. Český reprezentant rozhodl o výhře Amuru 3:2 na ledě Chanty Mansijsku. Lukáš Kašpar a Václav Nedorost se celkově třemi góly podíleli na výhře Doněcku 5:3 nad Podolskem. Kašpar se trefil dvakrát a připsal si ještě asistenci, Nedorost skóroval jednou.

Hokejový útočník Chabarovsku Jakub Petružálek

Petružálek vstřelil vítězný gól v 54. minutě, kdy překonal gólmana Jugry bekhendem z bezprostřední blízkosti. Osmadvacetiletý útočník, jenž chce z Chabarovsku kvůli zpožďujícím se výplatám odejít, se trefil potřinácté v sezóně.

Mistru světa z roku 2010 Kašparovi se podařilo vstřelit dva góly v jednom utkání poprvé v sezóně. Nejprve v první třetině vyrovnal na 1:1 a poté ve třetí části zaznamenal vítězný čtvrtý gól Donbassu. V závěru ještě nahrál Kiiskinenovi na pečetící pátou branku.

Mezi střelce se v pátek zapsal také Michal Vondrka, jenž přispěl gólem k cennému vítězství Slovanu Bratislava 5:4 na ledě CSKA Moskva. Svěřenci českého trenéra Miroslava Čady nastříleli všech pět branek během necelých 14 minut ve druhé třetině.