Lev - Záhřeb 5:2Stav série 2:0Lev dokázal udolat Záhřeb v Praze i podruhé, vítěznou trefu zase obstaral Thörnberg

60. Azevedo 5 : 2

Švédský útočník ve službách hokejového Lva Martin Thörnberg je katem Medveščaku Záhřeb na pražském ledě. Rozhodl souboj s chorvatským klubem v základní části a obstaral i vítězné góly v obou dosavadních duelech play off KHL. Domácí zásluhou čtyř branek v poslední třetině udolali houževnatého soupeře i podruhé a do Záhřebu si vezou vedení v sérii 2:0, což značí, že jsou v polovině cesty za postupem.

Hokejisté Lva Praha Jiří Sekáč (vlevo) a Petr Vrána (vpravo) se radují z gólu svého spoluhráče Martina Thörnberga.

Lev povzbuzen výhrou v úvodním utkání play off začal aktivně, domácí hráči šli nadšeně do každého souboje a dobrým bruslením dostávali záhřebské mužstvo do úzkých. V polovině první třetiny přinesla Cingelova trefa i vedení, ale soupeř přitvrdil a postupně předčil hokejisty Lva v pohybu.

Vyrovnání tak trochu viselo ve vzduchu a realizoval ho Kanaďan Ellison, když za Vehanena nadvakrát usměrnil vyražený puk. Lev měl možná opticky víc ze hry, těžko se ale ve druhé třetině dostával před záhřebskou branku. Polevil i ve střeleckém úsilí, naopak na druhé straně se ve 38. minutě perfektně trefil další útočník ze zámoří v chorvatských službách Thomas.

Novotný tým nabudil

Domácí zůstali až do konce prostředního dějství opařeni po druhém gólu, promarnili tak i většinu z 98 sekund přesilovky pět na tři. Po pauze však Lev vyjel na led správně nabuzený a pouhou vteřinu před koncem dvojité početní výhody dostal puk do sítě Novotný, kterého báječného přihrávkou našel Sekáč.

Domácí mužstvo mělo od té chvíle jasně navrch a další záhřebský faul, tentokrát v podání Popoviče, potrestal gólem Thörnberg. Nejlepší střelec Lva z úhlu vymetl pavučinku Brustovy branky. Karta se převrátila, dopředu se musel tlačit tým z chorvatské metropole, naopak domácím stačilo pečlivě bránit a hrát maximálně discplinovaně.

Takový vývoj dával Lvu, na němž byla znát i převaha fyzických sil, vítanou možnost brejků. Když se v 57. minutě do rozevřené obrany řítil Řepík, Brust proti němu zasáhl jen se štěstím. Z druhé vlny dojíždějící Zackrisson pak pohotově trefil prázdnou branku a o druhé výhře pražského klubu v sérii bylo rozhodnuto.

Pečeť výsledku dal deset vteřin před koncem Azevedo, jenž při nepodařené power play hostů neměl problém poslat kotouč do jejich opuštěné svatyně. Lev tak doma splnil, co měl. Série pokračuje v pondělí od 19:15 na záhřebském ledě.

Play off KHL - druhé utkání osmifinálové série:
Lev Praha-Medveščak Záhřeb 5:2 (1:0, 0:2, 4:0)
Branky: 10. Cingel, 41. Novotný, 50. Thörnberg, 57. Zackrisson, 60. Azevedo – 26. Ellison, 38. Thomas, hlavní rozhodčí Anisimov a Buljanov (oba Rus.), vyloučení 3:6, využití 2:0, 4555 diváků, stav série 2:0.
Lev Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Nakládal, Gragnani – Ullström, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Zackrisson, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai.
Medveščak Záhřeb: Brust – Popovič, Martinovič, Švarný, Foster, Klubertanz, Katič, O'Connor – Thomas, Ryan, Cheechoo – Linglet, Vesce, Ellison – Walker, Jessimen, Glumac – Kane, Murray, Bjorkstrand – Nyström.