Rubriky:

Kontinentální liga

Bývalý výborný útočník Gilmour by mohl v příští sezóně trénovat pražského Lva

8. dubna 2014 11:07 - New York

Hokejisty pražského Lva by mohl v příštím ročníku Kontinentální ligy trénovat Kanaďan Doug Gilmour. Někdejší výborný útočník by vystřídal ve funkci dosavadního hlavního kouče Kariho Jalonena, jenž má po sezóně převzít finskou reprezentaci.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Podle agenta Darryla Wolského je vítěz Stanleyova poháru s Calgary z roku 1989 v kontaktu s vedením pražského celku, jenž momentálně bojuje s Jaroslavlí o účast ve finále play off.

"Spekulací je momentálně opravdu hodně. Klub se nyní soustředí na boj o postup do finále play off KHL. S Gilmourem ale nejednáme," sdělil organizační a PR ředitel klubu Jan Rachota ČTK.

Padesátiletý Gilmour doposud působil jako generální manažer týmu Kingston Frontenacs v kanadské juniorské soutěži OHL. Člen Síně slávy NHL odehrál v zámořské soutěži včetně play off přes 1600 zápasů, mnoho trenérských zkušeností ale nemá. Necelé tři sezóny vedl Kingston, předtím byl krátce asistentem trenéra v týmu Toronto Marlies v nižší lize AHL.

Lev momentálně úspěšněj bojuje v play off KHL, ve finále Západní konference vede nad Jaroslavlí 3:0 na zápasy a dnes si může zajistit postup do série o Gagarinův pohár. Sportovní ředitel klubu Rašid Chabibulin v minulých dnech naznačil, že i přes Jalonenův plánovaný odchod k finské reprezentaci by Lev s úspěšným trenérem rád spolupracoval i nadále.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..