Magnitogorsk - Lev 2:1 PPStav série 3:2Zase ten Mozjakin! Kapitán Magnitogorsku sestřelil Lva, který ve finále čelí mečbolu

26. Mozjakin 1 : 0
43. Azevedo 1 : 1
69. Mozjakin 2 : 1

Praha/Magnitogorsk

Ve čtvrtečním utkání posbíral čtyři asistence, teď Sergej Mozjakin řádil znovu. Kapitán Magnitogorsku zařídil dvěma zásahy výhru Metallurgu nad Lvem 2:1 po prodloužení. Obě trefy Mozjakinovi připravil Jan Kovář. Lev tak ve finálové sérii play off Kontinentální hokejové ligy poprvé prohrává a za stavu 2:3 na zápasy bude v pondělí na domácím ledě usilovat o to, aby si vynutil sedmý duel.

Nebezpečný Sergej Mozjakin z Magnitogorsku (vlevo) a Ondřej Němec ze Lva Praha během 4. utkání finále play off KHL.

Moc dobře si oba týmy od samého začátku uvědomovaly, že v banku leží postupový mečbol, a tak nikdo nechtěl zbytečně otevírat zadní vrátka, jako se tomu dělo při čtvrteční přestřelce ve čtvrtém duelu.

Lvi sice v úvodní části byli střelecky aktivnější, vyloženou příležitost si ale nevytvořili. Domácí však také gólmana Vehanena moc nezaměstnávali. Výjimkou byla jen šance Zaripova po Gragnaniho chybné rozehrávce, finský gólman však hosty podržel.

Pražský celek věděl, že největší nebezpečí mu hrozí od elitní útočné řady „Magnitky", která ve čtvrtek byla hned u čtyř z pěti vstřelených branek. Jenže byla to právě formace Zaripov, Kovář, Mozjakin, která Lvu zasadila první úder.

Kovář parádně asistoval

Kovář v útočném pásmu od pravého mantinelu perfektně našel Mozjakina a nejproduktivnější hráč probíhajícího play off ranou z první ve 26. minutě otevřel skóre. A to hned vzápětí mohl vést Metallurg o dva góly, jenže před brankou zcela osamocený Lee trefil jen Vehanena.

V závěru prostřední třetiny Lev přeci jen přidal, hned několikrát uzamkl Magnitogorsk v jeho obranném pásmu a konečně měl práci i gólman Košečkin. Ten nejprve zlikvidoval střelu Kapanena i dorážku Ullströma, v ještě lepší pozici se pak ocitl Řepík, Kapanenovu střílenou přihrávku ale mezi tři tyče nevměstnal.

Ve třetím dějství hosté pokračovali v náporu a zaslouženě se i dočkali vyrovnání, když Ševcovo nahození tečoval mimo Košečkinův dosah Azevedo. Kanadský útočník tak vstřelil gól už v šestém duelu v řadě. Dvě minuty před třetí sirénou zachránil Lva při přečíslení dvou na jednoho výtečným zblokováním přihrávky Ševc, a tak poprvé ve finálové sérii muselo rozhodnout prodloužení.

V jeho třetí minutě obrovský závar ve svém brankovišti Vehanen ještě vyřešil, v 69. minutě ale už zápas, ve kterém rozhodčí nevyloučili jediného hráče, skončil. Kovář tak jako při první gólu domácích našel Mozjakina a ten svým druhým zásahem vystřelil Magnitogorsku vedení 3:2 v sérii.

Finále play off Kontinentální hokejové ligy - 5. zápas:
Metallurg Magnitogorsk - HC Lev Praha 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Mozjakin (Jan Kovář), 69. Mozjakin (Zaripov, Jan Kovář) - 43. Azevedo (Zackrisson, Ševc). Rozhodčí: Bulanov, Odinš - Sivov, Šeljanin. Bez vyloučení. Diváci: 7700. Stav série: 3:2.
Magnitogorsk: Košečkin - Antipin, Birjukov, Těreščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov - Zaripov, Kovář, Mozjakin - Kosov, Kazionov, Potěchin - Paré, Juňkov, Osala - Timkin, Brent, Platonov. Trenér: Mike Keenan.
Lev: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O'Byrne, Gragnani, Jaakola, Nakládal - Azevedo, Novotný, Zackrisson - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Ullström - Matai, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.