Rubriky:

Kontinentální liga

Teď je řada na nás, neskláníme hlavy, velí do dalšího boje kapitán Lva Novotný

26. dubna 2014 17:58 - Magnitogorsk

Hokejisté Lva Praha poprvé ve finálové sérii play off Kontinentální ligy prohrávají s Magnitogorskem. Kapitán Jiří Novotný však věří, že Lev v pondělí doma vyhraje a vynutí si rozhodující sedmý zápas na ledě Metallurgu.

 

http://www.levpraha.cz/

"Teď je řada na nás vyhrát doma," řekl Novotný novinářům po porážce 1:2 v prodloužení. Nezdar v pátém duelu souboje o Gagarinův pohár jej ale hodně mrzel. "Samozřejmě jde o těžkou porážku, zatím nejtěžší v sérii. Ale hraje se na čtyři vítězné zápasy a my jedeme domů a čeká nás zase plná hala. Neskláníme hlavy," podotkl.

Pražané byli v Magnitogorsku střelecky aktivnější než domácí, ale dokázali dát jen jeden gól z 36 střel. "Není to tragédie, jen ohromná škoda, že jsme to nedotáhli do konce. Musíme to hodit za hlavu a dívat se dopředu," burcoval mistr světa z roku 2010.

Mozjakin se dá ubránit, míní opora Lva

Klíčovou postavou byl opět Sergej Mozjakin, který v minulém duelu přihrál na čtyři branky Magnitky, tentokrát dvakrát skóroval sám. "Samozřejmě, že se dá ubránit. Má ale výbornou střelu... Dvakrát za zápas to tam dostal a dvakrát to trefil, nedá se nic dělat. Je to škoda o to víc, protože si troufám říct, že jsme si zasloužili vyhrát, ale bohužel. Hokej se hraje na góly," litoval Novotný.

Lev věří, že jeho výhodou bude i širší kádr a dostatek sil. "Už před prodloužením jsem v kabině říkal, že máme víc sil. Musíme se sebrat hlavně psychicky. Fyzicky jsme na tom dobře, ale hlavně, aby fungovala hlava. To je to nejdůležitější, abychom to v pondělí urvali doma. Je to všechno otevřené," dodal Novotný a už se těšil, že v pondělí požene Pražany vpřed opět vyprodaná O2 arena.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..