Rubriky:

Kontinentální liga

Vypjaté finále! Při hymnách se píská, Lev platí pokutu. A chystá opatření

27. dubna 2014 16:11 - Praha

Jde do tuhého, na zápasech hokejového Lva Praha už dávno není klídek. Finálová série je pořádně vypjatá. Na chování některých fanoušků během čtvrtého zápasu finále KHL mezi českým týmem a Magnitogorskem v pražské O2 areně vedení ligy reagovalo trestem. Pražanům udělilo za pískání během ruské hymny, házení předmětů na led a na hráče Magnitogorsku pokutu ve výši 110 tisíc korun. Klub chystá opatření, aby se v pondělí při šestém pokračování série problémy neopakovaly.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zápas číslo čtyři souboje o Gagarinův pohár před plným hledištěm vyhrál ruský celek 5:3, ale jeho závěr byl emotivní kvůli potyčkám. Husto bylo na ledě i v hledišti. Hosté čelili při odchodu do kabin spršce odpadků. Pískání během hymny si v kontrastu s úvodními dvěma zápasy na ruské půdě na oplátku vyslechnul v sobotu i český tým před pátým utkáním v Magnitogorsku. Opatření proti Magnitogorsku zatím nejsou známa.

Lev apeluje na diváky, aby se extempore na jeho půdě neopakovala. "Žádáme fanoušky, aby měli respekt k našemu soupeři a stejně tak jeho státní symbolice," píše klub na svém webu a chystá se nabádat fanoušky prostřednictvím videa ještě před začátkem utkání. "A budou i některá další opatření, včetně tunelu pro hráče soupeře, který je ochrání," přiblížil zástupce klubu Ondřej Kalát.

Lev v zápasech číslo tři a čtyři pokaždé vylepšil divácký rekord soutěže, který měl už předtím sám v držení. Původně stanovené maximum z premiérové sezóny v KHL, kdy na souboj s Dynamem Moskva v sestavě s hvězdným Alexandrem Ovečkinem přišlo 16 317 diváků, posunul nejprve na 16 435 diváků, poté dokonce na 17 073 fanoušků.

Vyprodané bude hlediště pravděpodobně i v pondělí. Vyloučit tak nelze opětovné vytvoření nového maxima. "Bude plno, ta celková návštěva bude zase hodně záviset na tom, jak se zaplní třetí patro se skyboxy," řekl tiskový mluvčí a PR ředitel klubu Jan Rachota.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..