Rubriky:

Kontinentální liga

VIDEO: Bandité vykradli a zapálili arénu Doněcku! Nestoudnost, smutní klub KHL

27. května 2014 08:30 - Doněck
(Aktualizováno: 27. května 2014 13:09)

Nepříjemnou událost prožívá ukrajinský hokejový klub Donbass Doněck, který působí v Kontinentální hokejové lize. V úterý ráno totiž vypukl v jeho areně “Družba” požár, který vzplál kolem páté hodiny ranní tamního času. Klub ve svém prohlášení uvedl, že oheň zapálili ozbrojení banditi, kteří napáchali rozsáhlé škody.

Reuters

Podle serveru dialog.ua požár zasáhl plochu zhruba 300 čtverečních metrů a hořelo zejména vnitřní osvětlení haly. "K uhašení požáru vyrazilo deset jednotek hasičů se speciální technikou," stojí v oficiálním prohlášení k zásahu. Podle ukrajinských médií zatím nikdo v důsledku požáru nepřišel o život, ani nebyl zraněn.

„Ozbrojení lidé se vloupali do Areny Družba, spoutali ostrahu, ukradli vybavení kanceláří, plasmové obrazovky, komunikační vybavení, bezpečnostní skříňku, která byla ve fanshopu a služební auto. Dále byla zničena také servrovna s uloženými informacemi z bezpečnostních kamer. Nakonec pak celou budovu zapálili," píše se v prohlášení klubu.

V klubu Donbass Doněck působili v uplynulé sezóně také tři čeští legionáři Lukáš Kašpar, Václav Nedorost a Jan Kolář. Klub letos skončil v play off KHL ve čtvrtfinále po vyřazení od pražského Lva.

„Cynické a nestoudné chování teroristů způsobilo pobouření v hokejové komunitě a klubu Dobass, který reprezentuje Ukrajinu v jedné z nejsilnějších lig světa, KHL," stojí dále v prohlášení.

V něm se také připomíná, že aréna byla pro mnoho obyvatel Doněcku symbolem mnoha ukrajinských vítězství. Byla například svědkem hned jedenácti světových rekordů ve skoku o tyči, v němž exceloval Sergej Bubka.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..