Rubriky:

Kontinentální liga

Lvi vtrhli i do All star týmu KHL, v ideální šestici jsou bek Němec a střelec Azevedo

28. května 2014 20:19 - Moskva

Ještě jedna připomínka skvělé sezóny hokejistů pražského Lva! Na finalisty KHL se dostalo při oceňování nejlepších individualit. Obránce Lva i české reprezentace Ondřej Němec byl zařazen do All Star týmu soutěže. Třicetiletý bek se do nejlepší šestice dostal i s dalším hráčem českého účastníka KHL kanadským forvardem Justinem Azevedem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V elitním výběru je doplňují útočníci mistrovského Magnitogorsku Sergej Mozjakin, který se stejně jako vloni stal jednoznačným králem galavečera v Moskvě, a Danis Zaripov, obránce Jaroslavle Ilja Gorochov a jeho kanadský spoluhráč brankář Curtis Sanford.

Němec byl osobně přítomen slavnostnímu ceremoniálu v ruské metropoli. Ocenění mu udělalo radost. "Určitě je to ale ocenění práce celého klubu, není to jen o mně. Dostali jsme ten klub někam mezi elitu a myslím, že Rusové to takto ocenili," řekl Němec.

Lvi obdrželi během galavečera také pohár pro vítěze Západní konference. Reprezentační bek, jenž nechyběl na v neděli skončeném mistrovství světa v Minsku, si tak na úplný závěr sezóny užil alespoň trochu radosti.

"Ale jako náplast to určitě brát nelze. Prohrál jsem tři nejdůležitější zápasy v celé sezóně. Raději bych oželel toto ocenění a měl místo toho tu medaili z mistrovství světa," připomněl Němec porážku ve finále KHL s Magnitogorskem v sedmém utkání, na níž navázal prohrami v semifinále a v duelu o bronz na světovém šampionátu s národním týmem.

Vladla Magnitka a Mozjakin

Magnitogorsk ovládl slavnost téměř dokonale. Dvě ceny si odnesl i Mozjakinův spoluhráč z útoku Jan Kovář.

Sám třiatřicetiletý Mozjakin obhájil trofej pro nejužitečnějšího hráče základní části, dostal i ocenění pro nejproduktivnějšího hráče a střelce. Kovář, který byl nejlepším nahrávačem soutěže, převzal cenu za prvenství v hodnocení statistiky plus/minus a na pódium si přišel s Mozjakinem a Zaripovem i pro trofej určenou pro nejlepší útočnou trojici. V základní části dali dohromady 82 gólů a obsadili první tři místa v kanadském bodování.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen jejich spoluhráč Vasilij Košečkin a trenérem kouč Magnitky Mike Keenan. Klub získal i cenu za nejvíce vstřelených gólů. Mozjakin byl navíc už počtvrté oceněn jako nejslušnější hráč, tentokrát společně s Mattem Robinsonem z Dinama Riga. Magnitogorsk získal cenu například i pro nejlepšího týmového lékaře zásluhou Michaila Novikova a nejlepšího manažera díky Gennadiji Veličkinovi.

Nováčkem roku se stal brankář Ufy Andrej Vasilevskij, který získal i ocenění za zákrok roku.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..