Omsk - Novokuzněck 0:1

Sobotka začal angažmá v KHL porážkou, Omsk si vylámal zuby na Sorokinovi

4. září 2014 12:21 - Omsk/Praha
(Aktualizováno: 4. září 2014 20:09)

Premiéra v Kontinentální lize mu nevyšla. Český hokejový útočník Vladimír Sobotka ve svém prvním soutěžním zápase za Avangard Omsk nedokázal zabránit porážce svého týmu 0:1 od Novokuzněcku.

Vlastimil Vacek, Právo

Sobotka, který se v NHL nedohodl na nové smlouvě se St. Louis a na začátku července tak podepsal tříletý kontrakt se sibiřský celkem, dnes nastupoval v centru druhé útočné formace s Pěrežoginem a Širokovem na křídlech.

Sedmadvacetiletý rodák z Třebíče dostal od finského trenéra Summanena velký prostor na ledě, celkově na něm strávil přes dvaadvacet minut, nejvíc z útočníků Avangardu. Z domácího týmu vyslal i nejvíce střel na bránu (6), ani on ale nedokázal překonat výtečného gólmana Sorokina, jenž si připsal 39 úspěšných zákroků.

Avangard sice v přípravě vyhrál všechny zápasy, hned v prvním ostrém utkání ale zaváhal. Novokuzněcku na výhru stačila trefa Komaristého z 25. minuty. V sestavě Omsku nechyběl obránce Miroslav Blaťák, vítěznou premiéru v týmu soupeře zažil útočník Tomáš Rachůnek.

Mezi střelci i Zaťovič a Koukal

Gólově se v druhém hracím dnu sezóny prosadil obránce Vladivostoku Jan Kolář, jenž za Admiral rovněž odehrál první soutěžní duel. Jeho trefa z 57. minuty však jen zmírnila prohru hostů 4:5 na ledě Chabarovsku. Utkání pískal rozhodčí Antonín Jeřábek, jenž do KHL odešel před sezónou z české extraligy.

Svůj debut v soutěži okořenil gólem Martin Zaťovič, ale ani on se z výhry neradoval. Bývalý karlovarský útočník pouze ve třetí třetině zmírnil porážku nováčka Lady Togliatti 2:5 s Chanty-Mansijskem.

Ani další nový tým KHL Jokerit Helsinky v premiéře na výhru nedosáhl. V dresu tradičního finského týmu se jednou zapsal mezi střelce Petr Koukal, jenž si navíc připsal asistenci, ale vítězství 5:4 v prodloužení slavilo hostující Dinamo Minsk.

Z tria českých brankářů vychytal výhru jen Alexander Salák, jenž pomohl Petrohradu k vítězství 5:3 nad Jaroslavlí. Čerepovec s Jakubem Štěpánkem podlehl doma 0:2 Nižnímu Novgorodu a Jekatěrinburg s Jakubem Kovářem prohrál 2:3 v Kazani.

Kontinentální hokejová liga:
Chabarovsk - Vladivostok 5:4 (za hosty Kolář 1+0)
Barys Astana - Ufa 5:4
Čerepovec - Nižnij Novgorod 0:2
Kazaň - Jekatěrinburg 3:2
Lada Togliatti - Chanty-Mansijsk 2:5 (za domácí Zaťovič 1+0)
Nižněkamsk - Čeljabinsk 4:1
Petrohrad - Jaroslavl 5:3
Jokerit Helsinky - Dinamo Minsk 4:5 v prodl. (za domácí Koukal 1+1)
Slovan Bratislava - Záhřeb 5:2 (za domácí Nedorost, Netík, Vondrka všichni 0+1).