Viťaz - Soči 2:4Horák si připsal nahrávku, Podolsk ale se Soči v KHL prohrál

Moskva

Hokejisté Podolsku prohráli v Kontinentální lize doma se Soči 2:4. Porážku Viťazu neodvrátil ani český útočník Roman Horák, který jednou asistoval. V souběžně hraném zápase Dynamo Moskva porazilo před vlastním publikem Jaroslavl 2:0.

Soči udeřilo v úvodní třetině dvakrát z přesilové hry. Na začátku prostřední dvacetiminutovky neproměnil trestné střílení domácí útočník Afinogenov a vzápětí Petersson v další početní výhodě zvýšil vedení hostů už na 3:0!

Viťaz se ale nevzdával. V polovině duelu po Horákově přihrávce Kempe poprvé rozvlnil síť soupeře a ještě do přestávky po dalším trestném střílení snížil Šitikov dokonce na 2:3.

Obrat se však nekonal. V závěrečné třetině definitivně pojistil výhru Soči Emmerton.

Dynamo Moskva rozhodlo o výhře nad Jaroslavlí až v poslední desetiminutovce. Nejprve skóroval Pestunov a do prázdné klece pojistil domácím tři body Daugavinš.