Omsk - Novosibirsk 1:3Sobotka se znovu trefil, Omsku to ale tentokrát na výhru nestačilo

Omsk

V neděli ukončil své jedenáct zápasů dlouhé čekání na gól a pomohl v Kontinentální hokejové lize svému Omsku k výhře nad Chabarovskem, o dva dny později se český útočník Vladimír Sobotka trefil opět. Na bodový zisk to ale tentokrát jeho týmu nestačilo, Avangard doma podlehl 1:3 Novosibirsku.

Český hokejista Vladimír Sobotka.

Třebíčský rodák se prosadil na konci 53. minuty za nepříznivého stavu 0:2, když po přihrávce Paršina zpoza branky zavěsil pod horní tyčku Bespalovovy branky. Naději Omsku na zvrat ale vzal dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby Bobrov, jenž uzavřel na konečných 3:1 hosty.

Dva body Romana Horáka za gól a asistenci pomohly hokejistům Podolsku v utkání Kontinentální ligy s Torpedem Nižnij Novgorod k velkému obratu na konečných 3:2. Horák sedmým gólem v sezoně snížil v 50. minutě na 1:2, pak přihrál na vyrovnávací branku Mathiasi Porselandovi a šest vteřin před koncem rozhodl v přesilovce Maxim Afinogenov.