Rubriky:

Kontinentální liga

Netíka mrzí, že Slovan doma neboduje. Rachůnek se posunul do prvního útoku

31. října 2014 07:59 - Bratislava

Hokejisté Slovanu Bratislava mají za sebou V Kontinentální lize další smolné domácí utkání. Proti Sibiru Novosibirsk vedli po první třetině 2:1, ale ve druhé části hry dostali dva slepené góly a do konce zápasu už nedokázali ztrátu dohnat.

 

Petr Hloušek, Právo

„Byl to urputný zápas. Oni měli za sebou neúspěšnou šňůru a chtěli ji přerušit. My jsme měli úspěšný trip a chtěli jsme to strašně moc doma potvrdit. Bohužel to nevyšlo," uvedl český útočník Tomáš Netík po utkání. „Sbírat body také doma je důležité pro naše fanoušky i pro naše sebevědomí," dodal.

Netík hrál opět v jedné formaci s Václavem Nedorostem a Michalem Vondrkou, s nimiž vytvořil první kompletně český útok v historii Slovanu. „Bylo tam trošku hluchého místa, kdy jsme dostali ty laciný branky a bohužel jsme to už pak nezvrátili," dodal.

Netík uznal, že soupeř hrál dobře a disciplinovaně. „Hráli jednoduše a byli silní na puku. Navíc vedli o gól a proti Rusům se pak těžko hraje," řekl. Podle českého forvarda několik šarvátek a tvrdých zákroků vyplynulo z toho, že oba týmy chtěli bodovat. Netík odmítl, že by si hráči na ledě vyrovnávali nějaké účty z minulosti. „Každý si uvědomuje, že se blížíme do půlky soutěže a svou roli hraje každý bod," dodal.

Specifické premiérové utkání v dresu Slovanu odehrál Tomáš Rachůnek. Začal ve čtvrté lajně a hned v úvodu měl několik dobrých šancí. Po zranění nejlepšího útočníka Slovanu Ladislava Nagye se přesunul do elitní řady k Milanu Bartovičovi a Tomáši Surovému. „Na to, že jsem 14 dní nehrál, jsem se cítil docela dobře. Doufám, že příští zápas to bude ještě lepší," řekl Rachůnek po skončení střetnutí.

Ivan Vilček, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..