Chanty-Mansijsk - Magnitogorsk 3:0Kašpar dal při výhře Chanty-Mansijsku dva ze tří gólů

Moskva

Útočník Lukáš Kašpar dal v Kontinentální hokejové lize dva ze tří gólů Chanty-Mansijsku, který doma zvítězil nad Magnitogorskem 3:0. V této sezóně se devětadvacetiletý mistr světa z roku 2010 trefil už čtrnáctkrát, lepším českým střelcem je jen autor 15 branek Roman Horák z Viťazu Podolsk.

Útočník Lukáš Kašpar v dresu národního týmu Česka.

Kašpar se nejprve prosadil v polovině utkání v přesilovce, kdy střelou z pozice mezi kruhy zvýšil na 2:0. Dvě minuty před koncem pak při power play Metallurgu vystihl rozehrávku hostů a poslal puk do opuštěné branky.

Dva body si připsal i Václav Nedorost ze Slovanu Bratislava, jenž v utkání proti Novokuzněcku vstřelil vítěznou první branku a na třetí pak přihrál. Slovenský celek zvítězil 5:0.

Gól Petra Vrány zachránil Atlantu Mytišči bod v Podolsku. Český útočník v třetí třetině vyrovnal na 1:1, domácí však následně ovládli penaltový rozstřel. Skóroval rovněž Petr Koukal, ten však pouze zmírnil domácí porážku Jokeritu Helsinky s Kazaní na konečných 2:4. Finský klub předtím vyhrál sedm zápasů za sebou.