Rubriky:

Kontinentální liga

Rubl klesá, Slovan tone v problémech. Dluží hokejistům

3. prosince 2014 10:40 - Bratislava

Hokejový Slovan Bratislava má opět finanční problémy. Účastník Kontinentální ligy se dostal do složité ekonomické situace a stejně jako v předešlé sezóně není vedení klubu schopno včas platit hráčům. Generální manažer Maroš Krajči dokonce přiznal, že v tak složité situaci Slovan od svého vstupu do KHL v roce 2012 nebyl.

 

Petr Hloušek, Právo

Hlavním důvodem problémů slovenského klubu je podle jeho slov pokles kurzu rublu v souvislosti s ukrajinskou krizí. "Nepopíráme, že máme zpoždění u peněz, které máme dostat z Ruska. Proto jsme v dohodnutých termínech nevyplatili hráče," uvedl Krajči pro Sme.

Jak dlouho Slovan hráčům dluží, specifikovat nechtěl. "S hráči komunikujeme. Všichni vědí, jaká je situace. Neznamená to, že by jim nechodily výplaty. Dnes ale nedokážeme garantovat jejich pravidelné vyplácení," přiznal generální manažer bratislavského klubu, za který hrají tři čeští útočníci Michal Vondrka, Tomáš Netík a Václav Nedorost.

Slovan má rozpočet 13 miliónů eur (359 miliónů korun), jeho část pokrývají sponzoři z Ruska. Řada z nich je navázaná na hlavního partnera celé soutěže, společnost Gazprom. Plynárenský gigant má však od začátku konfliktu na Ukrajině i kvůli následným ekonomickým sankcím Evropské unie finanční problémy. Rubl navíc od začátku hokejové sezóny oslabil o 30 procent.

I za této situace občas ožívají debaty o tom, jestli se do soutěže nevrátí český zástupce - pražský Lev.

Ekonomické problémy souvisí zřejmě i se změnami v kádru Slovanu, v minulých dnech ho opustili Tomáš Rachůnek a Kurtis Foster. Odejít by mohli i další.

Slovan je aktuálně v tabulce Západní konference KHL jedenáctý a na postup do play off ztrácí pět bodů. Nejasná ekonomika ale prý na výsledky týmu vliv nemá. "S vedením máme džentlmenskou dohodu. Řekli jsme si termíny, dokdy by to mělo být splněné," řekl kapitán Milan Bartovič.

Krajči věří, že se situace brzy zlepší. "Přichází období svátků, Nový rok. Věřím, že se situace na Ukrajině uklidní a vztahy mezi Ruskem a Evropskou unií se vrátí do normálu," uvedl Krajči, podle nějž ale nehrozí, že by Slovan sezonu nedokončil.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..