Magnitogorsk - Riga 5:4Kovář dal v KHL dva góly, Magnitogorsk vyhrál nad Rigou

Moskva

Jan Kovář z Magnitogorsku se v utkání Kontinentální hokejové ligy proti Dinamu Riga podílel na třech brankách domácího Metallurgu, který zvítězil 5:4. Reprezentační útočník dvakrát skóroval, na jeden gól přihrál a upevnil si pozici nejproduktivnějšího českého hráče v soutěži. Po 37 zápasech má na kontě 15 branek a 29 asistencí, v kanadském bodování celé ligy i mezi nahrávači je třetí.

Český útočník Magnitogorsku Jan Kovář.

Po Kovářově druhé trefě vedl Metallurg v 21. minutě už 4:1, jenže lotyšský celek do druhé přestávky vyrovnal. Čtvrtý gól dala Riga v přesilovce právě při vyloučení českého útočníka, o tříbodovém zisku domácích nakonec rozhodl v 45. minutě obránce Lee.

Kovářův bratr Jakub tentokrát v brance Jekatěrinburgu nenavázal na minule vychytanou nulu. V domácím utkání s Petrohradem ho už na konci první minuty překonal Šipačov z trestného střílení a hosté nakonec zvítězili 5:1. Kovář odchytal dvě třetiny, pak ho za stavu 0:4 vystřídal Ustinskij.