Omsk - Magnitogorsk 1:3Kovář pomohl gólem a přihrávkou Magnitogorsku před Omsk

Moskva

Nejproduktivnější český hokejista v Kontinentální lize Jan Kovář přispěl gólem a přihrávkou k vítězství Magnitogorsku na ledě Omsku 3:1. Jeho tým díky výhře vystřídal Avangard na druhém místě v tabulce Východní konference.

Hokejisté Magnitogorsku Jan Kovář (vlevo) a Danis Zarapov oslavují gól.

V šesté minutě v přesilovce sice Kovář netrefil prázdnou branku, ale chvíli nato zpoza branky nabil Danisu Zaripovovi na první gól zápasu. Sám se zapsal mezi střelce ve 25. minutě, když rovněž v početní výhodě zvýšil na 3:0. Dorážkou zaznamenal devatenáctou branku v sezoně a odskočil Romanu Horákovi z Viťazu, s nímž se dosud dělil o post nejlepšího českého střelce v soutěži.

V kanadském bodování ligy je před Kovářem, jenž má bilanci 19+36, jen Alexandr Radulov z CSKA Moskva.

Z vítězství se dnes radoval i Kovářův bratr Jakub, který sice inkasoval v brance Jekatěrinburgu tři góly, ale jeho tým vyhrál v Ufě 5:3.

Martin Růžička se podílel asistencí na vítězství Čeljabinsku 3:2 nad Novokuzněckem. Český útočník založil úvodní gólovou akci domácích, kteří si vypracovali tříbrankové vedení a navzdory snížení soupeře v závěru zápasu oslavili pátou výhru za sebou.