Čerepovec - Petrohrad 2:4Červenka dvakrát překonal Štěpánka, Petrohrad vyhrál v Čerepovci

Moskva

Roman Červenka přispěl v Kontinentální hokejové lize dvěma góly k vítězství Petrohradu 4:2 v Čerepovci. Reprezentační útočník nejprve v úvodu druhé třetiny zvýšil vedení hostů na 2:0, necelé dvě minuty před koncem zápasu překonal krajana Jakuba Štěpánka ještě jednou a připsal si vítězný gól. Viktor Tichonov pak ještě pojistil výhru SKA trefou do prázdné domácí branky.

Útočník Roman Červenka.

Devětadvacetiletý Červenka, nejlepší střelec KHL v ročníku 2010/11, skóroval po více než měsíční odmlce, naposledy se prosadil 9. prosince v utkání proti Magnitogorsku. V sezóně dal zatím 11 gólů, celkově načal v lize včetně play off druhou stovku branek.

Petrohrad zvítězil pošesté za sebou a v čele Bobrovovy divize má čtyřbodový náskok před Jokeritem Helsinky.