Vladivostok - Novosibirsk 2:4Skvělý Salák! Před odletem do Prahy vychytal Novosibirsku další výhru

Brankář Alexander Salák zastavil 38 střel a před odletem na reprezentační zápasy Euro Hockey Tour s Ruskem vychytal Novosibirsku výhru 4:2 ve Vladivostoku. Po přestupu z Petrohradu pomohl svému novému týmu v Kontinentální hokejové lize k třináctému vítězství ze 17 startů.

Alexander Salák.

Osmadvacetiletý český gólman inkasoval v utkání jako první, po 29 minutách hry ho překonal Kuzněcov. Hosté pak ale dokázali otočit skóre během pouhých 18 vteřin, které v závěru druhé třetiny dělily góly Hersleyho a Moni, v poslední části hry jejich vítězství pojistili ještě Šumakov a Ullström. Až v předposlední minutě snížil na konečných 2:4 Vladislav Ušenin.

Novosibirsk si upevnil vedení v Černyševově divizi, před druhým Omskem má sedmibodový náskok. Salák a obránce Vladivostoku Jan Kolář přiletí do Prahy v úterý odpoledne, s národním týmem si poprvé zatrénují ve středu. Zápasy proti Rusku jsou na programu ve čtvrtek v Karlových Varech a v sobotu v pražské O2 areně.