Rubriky:

Kontinentální liga

O budoucnosti Slovanu v KHL se rozhodne do konce března. Variantou je i česká extraliga

6. února 2015 14:22 - Bratislava

Otázka budoucnosti hokejistů Slovanu Bratislava a možnosti jeho dalšího působení v Kontinentální lize by se měla dořešit do konce března. Na klubovém webu to uvedl generální manažer "belasých" Maroš Krajči.

 

hcslovan.sk

Zareagoval tak na spekulace, které se objevily během tohoto týdne v ruských médiích. Podle nich skončí tradiční slovenský klub po sezoně v KHL a nebude v soutěži pokračovat z ekonomických důvodů. Vedení klubu ale zdůrazňuje, že jde o nepodložené spekulace.

"O naší budoucnosti v KHL se rozhodne do konce března. Pro nás všechny v klubu je prioritou, abychom jednu z nejlepších světových soutěží v Bratislavě udrželi i v příštích sezónách," prohlásil Krajči.

Jednou z variant dalšího osudu Slovanu - pokud by nevyšlo setrvání v KHL - by mohl být i vstup do české extraligy. Extraligový šéf Josef Řezníček potvrdil ČTK, že obě strany jsou v kontaktu, byť zatím jen informativním. Sám ale připomněl, že není jisté, zda Slovan v KHL opravdu skončí.

Vedení KHL má o Slovan zájem

Slovan se této možnosti dosud nevzdal, dokonce se dočkal i pozitivních ohlasů ze strany vedení soutěže, které by rádo vidělo tým v KHL i nadále. Potřebuje ale zabezpečit financování klubu.

"Ze strany vedení KHL nám už celkem jasně tlumočili zájem na tom, aby Slovan byl součástí KHL i v dalších ročnících. Samozřejmě, že pro Slovan však stejně jako pro všechny ostatní kluby platí jasná pravidla podmiňující účast v soutěži, včetně finančního zabezpečení celé sezóny a garancí," připomněl Krajči.

Sám ví, že nejde o snadný úkol. "KHL si můžeme dovolit hrát na solidní úrovni, to znamená takové, která bude nadále bavit náročné bratislavské a slovenské fanoušky, jen v takovém případě, pokud se nám podaří zabezpečit financování klubu. A to v současné složité ekonomické a politické atmosféře není vůbec jednoduché," připustil Krajči.

Vstoupí ruský akcionář?

Zástupci klubu by se měli v průběhu února setkat v Moskvě přímo s šéfem soutěže Dmitrijem Černyšenkem, o což zažádali již na přelomu roku. Schůzka by měla napovědět, zda Slovan nebude následovat český tým Lev Praha, který přes účast v loňském finále nesehnal dostatek financí na další pokračování v soutěži a do sezony přes pozici obhájce stříbra vůbec nenastoupil.

Variantou a vysvobozujícím řešením by mohl být prý i vstup ruského akcionáře do klubu. "Je to jedna z alternativ, jak zachovat KHL na Slovanu i pro další sezóny," přitakal Krajči.

ČTK

Časová osa: Kontinentální liga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..