Kontinentální liga

Kandidát na nafilmovaný pád roku? Sudí v KHL Sextonovi divadýlko zbaštil

13. února 2015 17:22 - Magnitogorsk/Praha

Nikdo se ho ani nedotknul, přesto se ochotně poroučel k ledu. Hokejový útočník Nižněkamsku Dan Sexton v utkání Kontinentální ligy proti Magnitogorsku nafilmoval svůj pád tak dokonale, že sudí kontaktu s Jevgenijem Timkinem uvěřil a forvarda Metallurgu, jenž v minulém týdnu nastoupil za sbornou ke dvěma zápasům Euro Hockey Tour proti České republice, vyloučil na dvě minuty za nedovolené bránění.

Marně pak Timkin rozhodčí přesvědčoval, že se na obranné modré čáře Sextona ani nedotknul a že na trestnou lavici by měl naopak putovat americký útočník se zkušenostmi z NHL.

Magnitogorsk sice ještě půl minuty před koncem základní hrací doby prohrával 2:3, pak si ale připsal druhou asistenci Jan Kovář, který vzápětí v čase 59:51 dokonal obrat na konečných 4:3 pro úřadujícího šampióna KHL.