Soči - Čerepovec 4:5 SNKvapilův gól pomohl Čerepovci udržet šanci na play off KHL

Gól českého útočníka Marka Kvapila udržel hokejistům Čerepovce šanci na účast v play off KHL. Severstal zvítězil v Soči 5:4 po samostatných nájezdech a na desátém místě Západní konference ztrácí tři body na dnešního soupeře, jemuž patří poslední postupové osmé místo. Oba týmy sehrají v základní části ještě dva zápasy, deváté Mytišči už jen jeden.

Marek Kvapil střílí gól. Ilustrační foto.

Čerepovec přitom mohl získat všechny tři body. Po Kvapilově gólu na 3:1 se trefil ještě Černov a do třetí třetiny šli hosté s tříbrankovým náskokem. Jenže o ten během necelých pěti minut přišli a nakonec jim Jakub Štěpánek vychytal alespoň výhru po nájezdech.

Skóroval také Martin Zaťovič z Togliatti, Lada však doma podlehla Magnitogorsku 3:4. Ve vítězném mužstvu si připsal dvě asistence Jan Kovář, druhý muž kanadského bodování ligy.

Ve Východní konferenci je už o všech postupujících jasno. Osmé místo si pojistil Jekatěrinburg výhrou 5:4 v Nižněkamsku, kde brankář Jakub Kovář zneškodnil 40 střel domácích hokejistů.