Soči - Togliatti 3:1Hokejisté Soči doplnili účastníky play off KHL

Moskva

Hokejisté Soči doplnili v posledním hracím dnu základní části KHL seznam účastníků play off. Osmé místo v Západní konferenci udrželi po úterní domácí výhře 3:1 nad Ladou Togliatti. Brankáři Tomáši Pöpperlemu pokazil čisté konto až v 57. minutě a navíc v oslabení jiný český hokejista Martin Zaťovič.

Soči se v prvním kole vyřazovací části utká s nejúspěšnějším týmem základní části CSKA Moskva. Armádní klub zakončil dlouhodobou část výhrou 2:1 v prodloužení na ledě Podolsku, 139. bod zajistil Moskvanům v první nastavené minutě Igor Makarov.

Vítězný tým Východní konference Kazaň se na play off naladila drtivou výhrou 6:0 v Nižněkamsku. Dvěma asistencemi se na tom podílel český útočník Petr Vrána. AK Bars čeká série s Jekatěrinburgem, který naopak podlehl Čeljabinsku 2:3 po samostatných nájezdech. Za vítěze dal gól Martin Růžička, asistenci si připsal Jan Bulis.

Jekatěrinburg už měl osmé místo jisté, nakonec získal jen o bod víc než Vladivostok, kterému do dalších bojů nemohla pomoci ani výhra 6:0 nad Chabarovskem. Gólem se na ní podílel Jan Kolář.

Kontinentální hokejová liga - závěr základní části
Vladivostok - Chabarovsk 6:0 (Kolář 1+0)
Omsk - Novokuzněck 2:3 v prodl.
Barys Astana - Nižnij Novgorod 4:2
Ufa - Novosibirsk 3:2
Čeljabinsk - Jekatěrinburg 3:2 po sam. nájezdech (za domácí Růžička 1+0, Bulis 0+1)
Chanty-Mansijsk - Magnitogorsk 4:3 v prodl.
Nižněkamsk - Kazaň 0:6 (Vrána 0+2)
Jaroslavl - Čerepovec 2:1 v prodl.
Viťaz Podolsk - CSKA Moskva 1:2 v prodl.
HK Soči - Lada Togliatti 3:1 (za hosty Zaťovič 1+0)
Atlant Mytišči - Dinamo Riga 7:2
Dynamo Moskva - Dinamo Minsk 3:1
Slovan Bratislava - Jokerit Helsinky 2:3 v prodl.