Novosibirsk - Magnitogorsk 3:2Saláka překonal Kovář, ale Novosibirsk vyhrál i druhé čtvrtfinále

Moskva

Hokejisté Novosibirsku v brance s českým reprezentantem Alexandrem Salákem vyhráli v play off Kontinentální ligy i druhé čtvrtfinále s Magnitogorskem. Salák sice po 108 minutách neprůstřelnosti dostal gól od krajana Jana Kováře, ale dalších 30 střel zneškodnil a domácí tým nakonec zvítězil 3:2.

Brankář Alexander Salák v dresu české reprezentace.

Salák zatím v play off odchytal sedm utkání a Sibir šest z nich vyhrál. V pátek udržel proti Metallurgu čisté konto, dnes ho jako první překonal v přesilovce v 28. minutě Kovář dorážkou na brankovišti.

Za dvě a půl minuty ale domácí znovu vedli, v poslední třetině zvýšili na 3:1 a Magnitogorsk už stihl v další početní výhodě jen snížit. Tentokrát se prosadil Zaripov.