Rubriky:

Kontinentální liga

Reprezentant Filippi odchází z Liberce do Magnitogorsku

2. dubna 2015 14:14 - Magnitogorsk/Praha
(Aktualizováno: 2. dubna 2015 14:42)

Dvaadvacetiletý hokejový útočník Tomáš Filippi rozšíří české řady v Kontinentální lize, konkrétně Metallurgu Magnitogorsk. Ambiciózní ruský klub a vítěz Gagarinova poháru z minulé sezóny uzavřel s bývalým libereckým hokejistou tříletou smlouvu. Informují o tom oficiální stránky Metallurgu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Filippi, který dnes odcestoval s národním týmem na přípravné zápasy do Norska, se stane spoluhráčem dalšího českého reprezentanta Jana Kováře.

"Vše jsem probíral hlavně s agentem Robertem Spálenkou, ale tady na srazu jsem se samozřejmě poptal i Honzy. Je určitě fajn, když tam už je nějaký Čech a ukáže mi, co a jak, než kdybych tam byl sám," řekl Filippi.

Ruštinou nevládne, ale hodlá to dohnat. "Anglicky umím, rusky ne, ale chci se učit," uvedl Filippi, jenž se těší i na to, s jakými osobnostmi v jednom týmu si bude moci zahrát. "V kabině narazím na superhvězdy ruského hokeje, těším se na to a jsem plný očekávání."

Láká ho i působení pod slavným koučem Mikem Keenanem, jenž si kvůli svému drsnému stylu vysloužil přezdívku "Železný Mike". "Ten člověk toho v hokeji hodně dokázal, takže se na spolupráci těším. I Branka Radivojeviče v Liberci jsem se na Mikea Keenana ptal a říkal, že teď už je v pohodě," řekl Filippi.

Smlouva na tři roky

Dvanáctinásobnému reprezentantovi končila v Liberci smlouva. O transferu do předního ruského celku blíže informoval hráčův agent Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest. Obě strany se dohodly na spolupráci do konce sezóny 2017/18.

„Pro Tomáše je to obrovská výzva, odchází do jednoho ze špičkových evropských klubů, který by měl pomoci jeho sportovnímu růstu. Přichází na post druhého centra. Bylo více variant, zájem mělo i několik dalších klubů včetně Švédska a Finska, ale hráč sám chtěl zamířit do klubu s velkou konkurencí a velkými sportovními plány," uvedl Spálenka.

Ve Filippiho případě půjde o první zahraniční seniorské angažmá. Liberecký odchovanec hrál v ročnících 2010/11 a 2011/12 v zámoří juniorskou QMJHL.

Autor dvou reprezentačních branek patřil v této sezóně k hlavním ofenzivním lídrům Liberce. V 52 zápasech základní části nasbíral 40 bodů za 16 gólů a 24 nahrávek, což ho jakožto nejproduktivnějšího hráče Bílých Tygrů zařadilo na 15. příčku v bodování soutěže. V pěti zápasech skupiny o udržení přidal Filippi pět finálních přihrávek.

jis, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..