Novosibirsk - Kazaň 0:1 PPStav série 1:3Salák inkasoval až v prodloužení, Novosibirsk je blízko vyřazení

Hokejisty Kazaně dělí jedno vítězství od postupu do finále play off Kontinentální ligy poté, co ve čtvrtém semifinálovém duelu vyhráli v Novosibirsku 1:0 v prodloužení. Zápas rozhodl švédský útočník Oscar Möller, který překonal českého reprezentačního gólmana Alexandra Saláka v 68. minutě a zaznamenal v play off už osmou branku.

Brankář Alexander Salák

Předtím Salák kryl 36 střel. Jeho protějšek Švéd Anders Nilsson pochytal všech 25 pokusů domácích hokejistů a připsal si páté čisté konto v play off, čímž vyrovnal rekord bojů o Gagarinův pohár. Pět nul v play off před ním udrželi také Georgij Gelašvili v dresu Jaroslavle v roce 2009 a předloni Michael Garnett ve službách Čeljabinsku.

Kazaň s útočníkem Petrem Vránou vede 3:1 na zápasy a postup si může zajistit v sobotu na domácím ledě.

Prvním finalistou Gagarinova poháru se může v pátek stát CSKA Moskva, který vede v sérii s Petrohradem 3:1.

Semifinále play off Kontinentální hokejové ligy:
Východní konference - 4. zápas:
Novosibirsk - Kazaň 0:1 v prodl., stav série 1:3.
Podaří se Novosibirsku otočit sérii s Kazaní a postoupit do finále play off KHL?