Rubriky:

Kontinentální liga

Červenka v Petrohradu skončil. Kde zakotví?

25. května 2015 10:47 - Praha

Hokejový útočník Roman Červenka předčasně končí angažmá v Petrohradu. Devětadvacetiletý mistr světa z roku 2010 sice letos pomohl týmu k triumfu v play off Kontinentální ligy a zisku Gagarinova poháru, nyní se ale s klubem dohodl na ukončení smlouvy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Roman měl ještě platnou smlouvu, ale po vzájemné dohodě byla ukončena," řekl ČTK hráčův zástupce Aleš Volek ze společnosti ALVO sports management. O dalším Červenkově působišti se jedná. "Bude záležet na nabídkách, která bude nejlepší," uvedl Volek.

Jisté je, že odchovanec pražské Slavie nebude pokračovat v KHL. "Dohodli jsme se na tom s Petrohradem," řekl Volek. Červenka by se podle jeho slov nebránil možnosti opět se zkusit prosadit v NHL, kde ve zkrácené sezóně 2012/13 po výluce zámořské soutěže hrál za Calgary.

Pak se rozhodl vrátit do Evropy a podepsal lukrativní tříletou smlouvu s Petrohradem. Účastník letošního mistrovství světa v Praze již po skončení klubové sezóny naznačoval, že možná změní dres.

"Nebyl jsem spokojený, to si nebudeme nic nalhávat. Petrohrad je specifické mužstvo a vůbec celá organizace. Je tam hodně kvalitních hráčů, což ukazuje i to, že dvě lajny z Petrohradu jsou v nároďáku," uvedl Červenka na konci dubna. V klubu nedostával tolik prostoru na ledě, ale sám přiznal, že ani jeho výkony nebyly ideální. "Já jsem také mohl hrát lépe, to je bez debat," řekl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..