Rubriky:

Kontinentální liga

Návrat do NHL se odkládá. Hokejový útočník Sobotka zůstává v Omsku

29. května 2015 10:06 - Omsk

Český hokejový útočník Vladimír Sobotka bude i v nadcházející sezóně působit v Avangardu Omsk v KHL. Sedmadvacetiletý centr uzavřel loni s Omskem tříletý kontrakt, v kterém má ale klauzuli, že může po každé sezóně zvolit návrat do NHL, kde patří St. Louis. Prezident Omsku Vladimir Šalajev na oficiálních stránkách klubu informoval, že Sobotka zůstává.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Včera jsme s Vladimírem Sobotkou jednali a dohodli jsme se, že zůstává hráčem našeho klubu i na další sezónu," řekl Šalajev.

Sobotka opustil NHL poté, co se nedohodl se St. Louis jako chráněný volný hráč na nové smlouvě. Po konci tříletého kontraktu s celkovým příjmem 3,9 miliónu dolarů mu zámořský klub nabídl roční smlouvu s platem 2,7 miliónu dolarů, on sám chtěl rovné tři milióny. Arbitráž mu pak přiřkla pro další působení v St. Louis roční smlouvu na 2,725 miliónu dolarů, ale bývalý hráč Slavie se mezitím dohodl s Omskem, kde má údajně až 4,5 miliónu dolarů za sezónu "čistého".

"Podmínky kontraktu z minulého roku zůstaly nezměněny. Vladimír řekl, že se mu líbí hrát v našem klubu, je spokojený s vytížením na ledě a s důvěrou od trenérů. Stal se jedním z lídrů týmu a chce pro klub odvést maximum," navázal Šalajev.

Šalajev: Přivést Sobotku byla správná volba

Sobotka si v základní části KHL připsal v 53 zápasech 38 bodů za 10 branek a 28 asistencí. V play off kvůli zranění stihl jen čtyři zápasy a zaznamenal dva body za gól a přihrávku. "Ukázal, že to byla správná volba, že jsme ho do Avangardu chtěli. Podobnou hru od něj čekáme v nové sezóně," dodal Šalajev na adresu odchovance Třebíče, který má v NHL na kontě za Boston a St. Louis 381 utkání a 123 bodů za 35 gólů a 88 asistencí. Ve 40 duelech play off přidal tři přesné zásahy a devět přihrávek.

V Omsku spolu s ním budou působit dva krajané. Brankář Dominik Furch přišel ze Slavie a obránce Michal Kempný z Komety Brno.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..