Rubriky:

Kontinentální liga

V Lize mistrů s Rakušany? Nedivím se, že ji ruské kluby nechtějí hrát, říká Treťjak

2. června 2015 13:06 - Moskva/Praha

Osmačtyřicet klubů z dvanácti evropských zemí se zúčastní druhého ročníku obnovené hokejové Ligy mistrů, mužstva z Kontinentální ligy v ní však stejně jako v uplynulé sezóně chybí. A zdá se, že jinak tomu nebude ani v následujících letech. Pro ruské týmy není soutěž atraktivní, poměřovat síly s kluby z Rakouska, Norska nebo Velké Británie je neláká.

 

Profimedia.cz

„Neevidujeme výrazný zájem ruských mužstev o účast v této soutěži. Vždyť v ní působí například pět rakouských klubů (ve skutečnosti si v příští ročník Ligy mistrů zahrají čtyři rakouské týmy z EBEL). Nedivím se, že naše mužstva s nimi nechtějí hrát," uvedl v rozhovoru pro deník Sovětskij Sport prezident Ruské hokejové federace Vladislav Treťjak.

Ten připouští, že atraktivní by pro ruské kluby bylo, kdyby mohly do Ligy mistrů zasáhnout až v play off a nemusely by tak o postup bojovat v základních skupinách. „Pokud by naše mužstva mohla naskočit až do vyřazovací části, postoj by asi byl jiný. Ale proti tomu jsou organizátoři. Tahle soutěž přitom není moc populární a účast ruských klubů by jí pomohla. Opačným směrem to ale neplatí," je přesvědčený šéf ruského hokeje.

„A další vážnou otázkou je, kdy by se hrálo. Už teď totiž využíváme přestávek v Kontinentální lize k reprezentačním akcím. A i tak musíme svou soutěž začínat už v srpnu," připomíná Treťjak.

Které země mají zastoupení v Lize mistrů: 
8 Švédsko
8 Finsko
6 Česká republika
6 Švýcarsko
6 Německo
4 Rakousko
2 Slovensko
2 Francie
2 Norsko
2 Velká Británie
1 Dánsko
1 Bělorusko

Ve druhé sezóně Ligy mistrů, v níž drží téměř dvě třetiny akcií samotné kluby, čtvrtinu pak jednotlivé ligy a zbytek Mezinárodní hokejová federace IIHF, se bude hrát v šestnácti tříčlenných skupinách systémem doma venku. První dva celky z každých skupin si zajistí postup do vyřazovacích bojů, které se až do finále budou hrát na dva zápasy. Celkově bude k vidění 157 duelů, mistr bude znám 9. února.

Z českých klubů se v Lize mistrů objeví Liberec, Pardubice, Litvínov, Vítkovice, Třinec a Sparta.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..