Astana - Magnitogorsk 1:2Filippi při debutu v KHL výrazně přispěl k výhře Magnitogorsku

Vydařenou premiéru v Kontinentální hokejové lize má za sebou český útočník Tomáš Filippi. Magnitogorsku, kam přestoupil před sezónou z Liberce, pomohl v úvodním utkání nového ročníku k vítězství 2:1 nad ledě Astany dvěma asistencemi.

Tomáš Filippi (vlevo).

Nejprve se ve 45. minutě podílel na vyrovnávací brance Chrise Leeho a necelých šest minut před koncem přihrál na vítěznou trefu Wojteku Wolskému.

U dvou branek asistoval také obránce Lukáš Krajíček, ale s Dinamem Minsk získal na ledě Spartaku Moskva jen bod. Běloruský klub ztratil s týmem, který se vrátil do KHL po roční pauze vynucené finančními problémy, vedení 3:1. V prodloužení rozhodl o výhře domácích Casey Wellman, u jehož gólu zaznamenal asistenci Lukáš Radil.

Jednu asistenci si připsal také Vladimír Sobotka z Omsku, který začal sezónu výhrou 4:2 nad Ufou. Za vítěze nastoupili i dva čeští debutanti v KHL obránce Michal Kempný a brankář Dominik Furch, který kryl 11 střel.