Ufa - Omsk 2:3Sobotkův gól rozhodl v Kontinentální lize o výhře Omsku v Ufě

Moskva

Reprezentační útočník Vladimír Sobotka rozhodl gólem z 53. minuty o vítězství hokejistů Omsku v Ufě. Hosté přišli v úvodu druhé třetiny během 77 sekund o dvoubrankové vedení, nakonec ale zápas Kontinentální ligy vyhráli 3:2 a s 13 body z pěti zápasů jsou nejlepším celkem soutěže.

Vladimír Sobotka.

Sobotka ve všech pěti zápasech Avangardu bodoval, na kontě má dva góly a pět asistencí. Tentokrát se trefil do odkryté poloviny branky poté, co domácí gólman Svedberg upadl po kolizi se spoluhráčem.

Západní konferenci vede Záhřeb, který doma porazil Dinamo Riga 2:1 v prodloužení. V 62. minutě vstřelil v přesilovce vítězný gól český útočník Marek Kvapil, na vyrovnání hostů se předtím asistencí podílel obránce Tomáš Kundrátek.

Magnitogorsk zdolal Astanu 3:2 po samostatných nájezdech. Na 2:2 vyrovnali hráči domácího Metallurgu sedm sekund před koncem druhé třetiny, asistenci u Mozjakinova gólu si připsal český útočník Jan Kovář.