Astana - Togliatti 0:6Zaťovič dvěma góly pomohl k vysoké výhře Togliatti v KHL

Český útočník Martin Zaťovič se dvěma góly podílel na vysokém vítězství Togliatti v KHL 6:0 na ledě Barysu Astana. Lada razantně ukončila sérii tří porážek, přesto po druhém vítězství v sezóně zůstala na dně Charlamovovy divize.

Český útočník Martin Zaťovič.

Góly dalších českých hokejistů v úterním programu pomohly jen k zisku bodu. Obránce Omsku Michal Kempný premiérovou trefou v KHL vyrovnal na 1:1, Avangard ale prohrál doma s Kazaní 2:3 po samostatných nájezdech. V rozstřelu dvakrát neuspěl v domácí brance Dominik Furch a ve třetím kole inkasoval i jeho náhradník Denis Kostin.

Druhý gól útočníka Petra Koukala v sezóně byl pro změnu málo Jekatěrinburgu, který prohrál 2:3 v prodloužení s Jaroslavlí. Sérii pěti vítězství Avtomobilistu ukončil po 17 sekundách prodloužení finský útočník Jonas Enlund, který překonal Jakuba Kováře.

Omsk i Jekatěrinburg zůstávají v soutěži jedinými týmy, které ještě neprohrály v základní hrací době a patří jim první dvě místa ve Východní konferenci.