Novosibirsk 3:2 SN

Kovář přihrál Mozjakinovi na 250. gól v KHL, Štěpánek udržel čisté konto

18. září 2015 19:18 - Moskva
(Aktualizováno: 18. září 2015 21:02)

Útočník Jan Kovář přihrál v utkání Magnitogorsku s Novosibirskem na rekordní gól Sergeji Mozjakinovi. Kapitán Metallurgu se stal prvním hráčem, jenž nastřílel 250. branek v Kontinentální hokejové lize. Magnitogorsk vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech.

Vlastimil Vacek, Právo

Kovář nahrál na obě branky Metallurgu. Na jubilejním zápisu se podílel krátce po zahájení druhé třetiny, když po přejetí útočné modré předal puk Mozjakinovi. Nejproduktivnější hráč v historii soutěže napřáhl a poprvé překonal českého gólmana Alexandra Saláka v brance Novosibirsku, jemuž se nepovedlo puk zachytit do lapačky.

Druhou branku Metallurgu vstřelil další člen elitního útoku Danis Zaripov, jemuž přihráli Mozjakin s Kolářem. Zaripov poté rozhodl i maratónskou sérii nájezdů.

Štěpánek s nulou

První nulu v sezóně zaznamenal Jakub Štěpánek v brance Čerepovce, jenž vychytal v souboji nejhorších týmů soutěže vítězství 2:0 v Togliatti. Štěpánek zlikvidoval 23 střel Lady.

K souboji českých gólmanů došlo v Jekatěrinburgu, kde se domácí Jakub Kovář radoval z výhry 3:2 po prodloužení nad Omskem Dominika Furcha. V sestavě Avangardu chyběl druhý nejproduktivnější hráč soutěže Vladimír Sobotka, jenž si v pondělním utkání proti Soči poranil koleno.