Magnitogorsk - Novosibirsk 3:2 SNKovář přihrál Mozjakinovi na 250. gól v KHL, Štěpánek udržel čisté konto

Moskva

Útočník Jan Kovář přihrál v utkání Magnitogorsku s Novosibirskem na rekordní gól Sergeji Mozjakinovi. Kapitán Metallurgu se stal prvním hráčem, jenž nastřílel 250. branek v Kontinentální hokejové lize. Magnitogorsk vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech.

Hokejisté Magnitogorsku Jan Kovář (vlevo) a Danis Zaripov.

Kovář nahrál na obě branky Metallurgu. Na jubilejním zápisu se podílel krátce po zahájení druhé třetiny, když po přejetí útočné modré předal puk Mozjakinovi. Nejproduktivnější hráč v historii soutěže napřáhl a poprvé překonal českého gólmana Alexandra Saláka v brance Novosibirsku, jemuž se nepovedlo puk zachytit do lapačky.

Druhou branku Metallurgu vstřelil další člen elitního útoku Danis Zaripov, jemuž přihráli Mozjakin s Kolářem. Zaripov poté rozhodl i maratónskou sérii nájezdů.

Štěpánek s nulou

První nulu v sezóně zaznamenal Jakub Štěpánek v brance Čerepovce, jenž vychytal v souboji nejhorších týmů soutěže vítězství 2:0 v Togliatti. Štěpánek zlikvidoval 23 střel Lady.

K souboji českých gólmanů došlo v Jekatěrinburgu, kde se domácí Jakub Kovář radoval z výhry 3:2 po prodloužení nad Omskem Dominika Furcha. V sestavě Avangardu chyběl druhý nejproduktivnější hráč soutěže Vladimír Sobotka, jenž si v pondělním utkání proti Soči poranil koleno.