Omsk - Vladivostok 6:5 SNSobotka dal v KHL proti Vladivostoku gól, pak rozhodl nájezdy

Moskva

Vladimír Sobotka pomohl v Kontinentální hokejové lize gólem, asistencí a rozhodujícím samostatným nájezdem k vítězství Omsku 6:5 nad Vladivostokem. Avangard se díky dvoubodovému zisku posunul do čela tabulky Východní konference, Sobotka je s devíti brankami nejlepším českým střelcem v soutěži.

Vladimír Sobotka na tréninku

Reprezentační útočník poslal Omsk v 47. minutě do vedení 4:3, krátce nato zvýšil na dvoubrankový rozdíl v přesilovce Širokov. Jenže hosté během necelé minuty srovnali a zajistili si bod. Sobotkův proměněný nájezd v třetí sérii pak celý zápas zakončil.

V brance Omsku nastoupil Dominik Furch a připsal si 24 zákroků. Stejně jako minule proti Chabarovsku ho na nájezdy vystřídal náhradník, tentokrát Oleg Šilin.

Kontinentální hokejová liga:
Barys Astana - Chabarovsk 2:3
Omsk - Vladivostok 6:5 po sam. nájezdech (za domácí Sobotka 1+1 a rozhodující nájezd),
Jokerit Helsinky - Magnitogorsk 4:2 (za hosty Kovář 0+1)
Jaroslavl - Čeljabinsk 3:0
Spartak Moskva - Petrohrad 1:3 (za domácí Radil 0+1)
HK Soči - Nižněkamsk 2:1 po sam. nájezdech
Dinamo Riga - Ufa 3:5 (za domácí Kundrátek 0+1).