Novosibirsk - Čerepovec 3:2Salák vychytal v KHL výhru, navíc si připsal asistenci

Hokejisté Novosibirsku porazili v Kontinentální lize Čerepovec 3:2 a vrátili se do čela tabulky Východní konference. Pomohl jim k tomu i český reprezentační brankář Alexander Salák, který kryl 28 střel hostujícího týmu a navíc si připsal asistenci u úvodního gólu utkání.

Brankář Alexander Salák v dresu české reprezentace.

Salák ve třetí minutě rozehrál vyhozený puk na krajana Tomáše Vincoura a ten ho poslal do jízdy Callemu Ridderwallovi. Švédský útočník ještě s první střelou neuspěl, ale dorážkou přece jen dostal Sibir do vedení, které domácí už za necelou minutu zvýraznili v přesilovce.

Čerepovec pak sice dvakrát snížil, ale na bod nedosáhl. V Západní konferenci zůstal poslední.

Další český gólman Jakub Kovář z Jekatěrinburgu měl blízko k čistému kontu, ale Viťaz Podolsk doma v 58. minutě vyrovnal. Kovář nakonec hostům vychytal výhru 2:1 po nájezdech a Avtomobilist vede Charlamovovu divizi.