Vladivostok - Čerepovec 1:4Štěpánek v KHL zneškodnil 41 střel a vychytal Čerepovci výhru

Moskva

Brankář Jakub Štěpánek vychytal hokejistům Čerepovce v Kontinentální lize výhru 4:1 ve Vladivostoku. Český gólman zastavil 41 střel domácích hráčů a pomohl týmu odpoutat se z posledního místa v tabulce Západní konference.

Štěpánek dvě třetiny odolával, kapituloval až ve 41. minutě. Domácí snížili na 1:3, na poslední gól Čerepovce pak v přesilovce přihrál obránce Ondřej Němec. Vladivostok prohrál počtvrté za sebou.

Vladimír Sobotka z Omsku si upevnil pozici nejlepšího českého střelce v lize desátým gólem v sezóně. Na ledě moskevského Dynama reprezentační útočník vyrovnal na 1:1, ale Avangard už další branku nepřidal a domácí tým nakonec zvítězil v prodloužení.

Rovněž gól Radka Smoleňáka pomohl Medveščaku Záhřeb v utkání s Jekatěrinburgem jen k zisku jednoho bodu za prohru 2:3 v prodloužení. Ke kanonádě bratislavského Slovanu, který porazil Chanty-Mansijsk 6:0, přispěl jedním zásahem Václav Nedorost.