Rubriky:

Kontinentální liga

Kováře s Filippim už v Magnitogorsku netrénuje slavný Keenan

19. října 2015 18:00 - Magnitogorsk

Slavný Kanaďan Mike Keenan už není trenérem hokejistů Metallurgu Magnitogorsk. Pětašedesátiletého kouče dnes vystřídal v roli hlavního kouče jeho dosavadní asistent Ilja Vorobjov.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Keenan, jenž dovedl Magnitogorsk loni k triumfu v Gagarinově poháru, skončil u týmu o víkendu. Metallurg, za který hrají i čeští útočníci Jan Kovář a Tomáš Filippi, je aktuálně v tabulce KHL čtvrtý ve Východní konferenci a v posledních třech zápasech získal dva body.

Keenan, vítěz Stanley Cupu 1994 s New York Rangers, vedl Magnitogorsk od roku 2013. Kouč přezdívaný "Železný Mike" dostal od prezidenta klubu nabídku na přesun do poradní funkce u týmu. Shodou okolností byl odvolán krátce předtím, než měl převzít ruský pas a získat tak občanství země, proti níž jím koučovaný tým Kanady sváděl památné bitvy na Kanadském poháru 1987.

V realizačním týmu Magnitogorsku kromě nově povýšeného Vorobjova zůstali kanadský asistent Mike Pelino a trenér brankářů Sergej Zvjagin. Novým asistentem se stal bývalý dlouholetý hráč NHL a ruský reprezentant Viktor Kozlov.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..